• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Olimpiakos i jep leksion Manchester UTD

Aguero

Anëtar Aktiv
Olympiakosi e ka befasuar Manchester Unitedin duke e mposhtur me rezultat 2-0 në përballjen e parë të të tetës së finales të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stadio Georgios Karaiskaki.

Lojtarët e David Moyes zhvilluan lojë me temp shumë të ngadalshëm në fraksionin e parë, të cilin e diktoi ekipi grek.

Futbollistët vendas kaluan në epërsi në minutën e 38-të. Një goditje të Giannis Maniatis, Alejandro Dominguez e dërgoi në rrjet dhe me epërsi minimale përfundoi pjesa e parë.
Jo shumë minuta brenda gjysmës së dytë, lojtari në pronësi të Arsenalit, Joel Campbell, la të pashpresë De Gean (55’).

Edhe pse e patën posedimin më të madh të topit, lojtarët e skuadrës angleze nuk u treguan aspak të rrezikshëm për portierin Roberto.

Deri në fund të sfidës, ata nuk arritën që të shënonin së paku një gol për t’i lehtësuar punët për ndeshjen e kthimit.

Përkundër se sfida kthyese zhvillohet në Old Trafford, rezultati 2-0 e lë

Manchester Unitedin në një pozitë aspak të mirë dhe vë në dyshim gjasat për t’u kualifikuar në çerekfinale. /Telegrafi/


united-n-euml-pozit-euml-t-euml-keqe_hdUTD.jpg
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Olimpiakos i jep leksion Manchester UTD

Loje shume e dobet dhe pa koncept e Man United dhe vendosshmeri deri ne fund e Olimpiakos qe te fitoj...
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Olimpiakos i jep leksion Manchester UTD

Loje shume e dobet dhe pa koncept e Man United dhe vendosshmeri deri ne fund e Olimpiakos qe te fitoj...


Kur se merr adnanin e ditme o kon
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Olimpiakos i jep leksion Manchester UTD

Kur se merr adnanin e ditme o kon
Fakti qe Olimpiakos fitoi tregon pikerisht qe futbolli nuk eshte loje individuale por duhet te lozet patjeter ne skuader. Mançesterit nuk i mungon talenti, perkundrazi ka talente plot, por nen manaxhim te ri nuk kane gjetur ritmin e meparshem, ashtu si nen Fergusonin. Roli i manaxherit perveç atij te strategut eshte edhe te bashkoje skuadren.

Pra, si me Adnanin e si pa te nuk do te fitonin! Sistematikisht, po tregohen te plogesht ne fushe.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Olimpiakos i jep leksion Manchester UTD

Moyes e shkaterroi M. UTD
 
Top