• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Një krijesë gjigante shfaqet në breg të një plazhi


Trupi i një balenë gjigante, me trup të dekompozuar, është shfaqur në breg pranë Hartland Quay, Angli, e zbuluar nga kalimtarët, që thuhet se ishte sjellë nga baticat.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, eksperti i balenave Rob Decville, ishte një nga të parët i cili identifikoi kafshën e ngordhur, e cila thuhet se është rreth 9 metra e gjatë, duke thënë se bëhet fjalë për një balenë.

Deaville ka thënë: “ثshtë e vështirë të thuhet kur ngordhi, por është e sigurt se ka qenë e vdekur për disa kohë”.

Ai e përshkroi këtë si një ngjarje “të dhimbshme” dhe tha se rreth pesë deri në gjashtë balena kanë të njëjtin fat, çdo vit. syri net
 
Top