Nje kenge me me shume interpretime

Aki

misfit
Kopja vetes nr 2 :p

Ok se shume filozofuam te relaksohemi pak :)
Ne fakt po lidhem nga nje postim i Marles(e di Marla nuk hidherohet nese i permend nickname :p) kishte postuar nje cover e kishte thene se tingellon me bukur se vete Maroon 5 :)
Ne historine e muzikes do gjeni shume kenge te interpretuara nga artiste te ndryshem ose disa artiste te rinj qe modifikojne nje kenge te njohur sipas stilit te tyre. Mundohuni te gjeni kenge te njejta te interpretuar nga artiste te ndryshem. Ja disa nga une :)

Under pressure
[video=youtube;a01QQZyl-_I]https://www.youtube.com/watch?v=a01QQZyl-_I[/video]Sway
[video=youtube;LlHZ8L-4a28]https://www.youtube.com/watch?v=LlHZ8L-4a28[/video]
[video=youtube;QZm-LBMbxH4]https://www.youtube.com/watch?v=QZm-LBMbxH4[/video]
 
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Pesti permende sa here te duash asnje problem per mua.

Teme e bukur...me like shume.Nga neser do e pasuroj temen
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Mua se di pse me pelqen kjo vajza shume e tera kenget me pelqejne me sh se vete kengetaret, Lol

 
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Pesti permende sa here te duash asnje problem per mua.

Teme e bukur...me like shume.Nga neser do e pasuroj temen

Me too
Pesti ke prek piken time te dobet, muziken.
 
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Pesti marrim ket kengen e kenduar nga Sam Smith soundtrack te filmit Spectre 007 .... mua me duket interpretim me i ndjere nga James Davis plus zeri me burreror i jep tjeter rendesi kenges madje me shume se Sam Smith :)

Te pershendes!


 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Ain't no mountain high enough

[video=youtube;Xz-UvQYAmbg]https://www.youtube.com/watch?v=Xz-UvQYAmbg[/video]

 
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Bri Heart[video=youtube;-PEbWl71baw]https://www.youtube.com/watch?v=-PEbWl71baw&list=PLXkVrNPAbk3ij1Xnnn2apb6WSY83PtPYX&index=4[/video]
 
Redaktimi i fundit:

Monique

With or Without u
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime


Por per mua numrin 1 ne kete interpretim e mban Bob Marley

 

Aki

misfit
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Awwww goca jeni te mrekullueshme, madje se paskam harruar te permend siper mund dhe ta zgjerojme temen dhe te sjellim edhe interpretime instrumentale :)

Thunderstruck
They don't care about us
[video=youtube;l-9VZZWtMfQ]https://www.youtube.com/watch?v=l-9VZZWtMfQ[/video]
 
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Po filloj nga nje nga te preferuarat 

Aki

misfit
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Ja ta ndryshojme pak :p

[video=youtube;afeIb-6MyDw]https://www.youtube.com/watch?v=afeIb-6MyDw[/video]
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Najs tema ,Pesti :D


HURT


 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Pesti uroj te pelqeje kjo! :)

[video=youtube;YR5ApYxkU-U]https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U[/video]
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

The Sound Of Silence
Ka dhe versione tjera te kesaj kenges,po mu kjo e Disturbed, osht ka me pelqen me shume. :)
[video=youtube;u9Dg-g7t2l4]https://www.youtube.com/watch?v=u9Dg-g7t2l4[/video]
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime


[video=youtube;31tiWX-8bdc]https://www.youtube.com/watch?v=31tiWX-8bdc[/video] <3
 

Aki

misfit
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Pesti uroj te pelqeje kjo! :)

[video=youtube;YR5ApYxkU-U]https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U[/video]

Ok kenga eshte nje permbledhje e pjesezave me te vockla por prap eshte origjinale e Pink Floyd, patjeter eshte shume e bukur por mundesisht te na gjeje dhe dike tjeter qe e interpreton? Domethene tema eshte kenga e njejte e interpretuar nga dy ose me shume artist te ndryshem :)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Forever Young


Po kjo quhet? dhe pse Jay-z ka ba ca ndryshime ne tekst..:p
[video=youtube;m1_EDno-44M]https://www.youtube.com/watch?v=m1_EDno-44M[/video]
 
  • Më pëlqen
Reactions: Aki

Passion

Banned
Titulli: Nje kenge me me shume interpretimeSa here qe ti,je muzika ime
Me gishtat tu mbi drurin e bekuar
,,,,Muzike luan e plot dritherime
I shkrin aq embel tingujt e kulluar.
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

 

Aki

misfit
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

[video=youtube;4B_UYYPb-Gk]https://www.youtube.com/watch?v=4B_UYYPb-Gk[/video]
[video=youtube;1Jvrjd8DI-c]https://www.youtube.com/watch?v=1Jvrjd8DI-c[/video]
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

Everybody Hurts[video=youtube;oXh6wFhzN-8]https://www.youtube.com/watch?v=oXh6wFhzN-8[/video]

[video=youtube;nkp-U36c_wo]https://www.youtube.com/watch?v=nkp-U36c_wo[/video]

 
Titulli: Nje kenge me me shume interpretime

[video=youtube;u9Dg-g7t2l4]https://www.youtube.com/watch?v=u9Dg-g7t2l4[/video]

 
Top