Momentet kur Mbreteresha ''hidhet'' me parashute ne stadium per hapjen e Olimpikut!

con_uk

Anëtar i Nderuar
Keto jane pamjet qe Mbreteresha Elizbeth II aktron per here te pare me Agjentin 007 Daniel Craig per ceremonine e hapjes se olimpikut.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


[video=youtube;ujNOGwnvb-E]http://www.youtube.com/watch?v=ujNOGwnvb-E[/video]
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Momentet kur Mbreteresha ''hidhet'' me parashute ne stadium per hapjen e Oli

Une sa e kuptova aty nuk ishte mbretresha por nje aktore !
 
Pe: Titulli: Momentet kur Mbreteresha ''hidhet'' me parashute ne stadium per hapjen e

Une sa e kuptova aty nuk ishte mbretresha por nje aktore !


LOL Jo ajo ka qene,edhe pse me moshe eshte shume e ''levizshme''...Thjeshte eshte funny,sepse ben cfare i pelqen e se vret mendjen cdo mendojne,pavaresisht moshes se saj te thyer...
 
Titulli: Momentet kur Mbreteresha ''hidhet'' me parashute ne stadium per hapjen e Oli

Ne video, duket qe J Bond, eshte me i gjate se mbreteresha, nderkohe qe ne fotot qe kane dal nga hedhja, duket sikur kane nje gjatesi.


queen-elizabeth-james-bond.jpg


Queen-Jump.jpg

queen_elizabeth_parachuting_olympic_games_inset.jpg

Pastaj cik si cudi te hidhet mbreteresha me fustan:D
Edhe pse ka dal lajmi, qe s'eshte hedhur mbreteresha por nje sozi e saj?
Me sa lexova, ka qen ky Gary Connery.
London 2012: Queen's Parachute Double Revealed (Video) - The Hollywood Reporter

Gjithsesi, me ose pa mbreteresh, tere hapja e LO ka qen e bukur, dhe bravo Londres per spektaklin qe ofruan.
 
“Mbretëresha’ e hedhur me parashutë ishte ky burrë (FOTO)

Një nga momentet kulmore të ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike ishte kur Mbretëresha Elizabetë mbërrin në stadium në krah të Daniel Craig, aktorit që luan serinë e fundit të filmave me James Bond. Kësaj here Mbretëresha u kthye në një ‘Bond girl’, hipi në një helikopter me agjentin 007 dhe u hodh me parashutë. Natyrisht gjithçka ishte e parapërgatitur.

Një zëdhënës i Mbretëreshës tha se ajo ishte shumë e lumtur që mori pjesë në diçka kaq të jashtëzakonshme.

Skenat e këtij momenti spektakolar janë regjistruar në mars dhe prill të këtij viti nga regjisori Danny Boyle.

Ndërsa personi që u hodh nga helikopteri me veshjen e Mbretëreshës është një parashutist profesionist, iu quajtur Gary Connery.

42 vjeçari u bë i njohur në mbarë botën në maj të këtij viti kur u hodh nga një helikopter pa parashutë, por vetëm me një kostum me krahë specialë.
queen-1.jpg

queen-2.jpg

queen-3.jpg

/g/tema/
 
Pe: Momentet kur Mbreteresha ''hidhet'' me parashute ne stadium per hapjen e Olimpiku

PO gjith kto polemika jo ishte jo sishte kur ra ne tok se pane cila ishte mbreteresha apo dikush tjeter...se mire ne ajer nuk dallohet tamam
 
Titulli: Momentet kur Mbreteresha ''hidhet'' me parashute ne stadium per hapjen e Oli

Po e thane qe ne fillim qe ishte dikush tjeter, donin te benin thjesht pubicitet sa per te mahnitur publikun me aq sa degjoja ja arriten qellimit.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top