Milan fiton në transfertë, Inter ngec në shtëpi

Milan-fiton-ne-transferte-Inter-ngec-ne-Firence-1280x720.jpg

Milan ka siguruar tri pikë vërtet të vlefshme në luftën për titull, pasi mundi minimalisht Cagliari-n 1-0 në transfertë, duke ruajtur vendin e parë në renditje. Më herët, Napoli mundi 2-1 Udinese-n, por në fund të ditës mbeti sërish tri pikë pas në renditjen e Serie A.
Milan arriti të fitonte pas një goli vërtet të bukur te Beancer, i cili goditi fluturimthi me të majtën në hyrje të zonës, pas një serie kombinimesh të shokëve të skuadrës.
Shiko fotografinë Bennacers-goal-against-Cagliari.mp4
●Gjatë pasdites, Inter bëri hapin e gabuar të radhës, pasi barazoi 1-1 kundër Fiorentina-s në Milano. Zikaltrit, që synojnë titullin këtë vit bashkë me Milan e Napoli, tanë janë 6 pikë pas kreut, edhe pse me një ndeshje më pak.


A2news.com
 
U bo Milani si Juvja 😁
0-1 me Napoli, 1-0 me Empoli, 0-1 me Kaliarin, urtë e butë e plot tiganin, e mori kampionatin 😁
 
U bo Milani si Juvja 😁
0-1 me Napoli, 1-0 me Empoli, 0-1 me Kaliarin, urtë e butë e plot tiganin, e mori kampionatin 😁
Un milanist jam ama nuk them qe do e marri e as qe do e humbi . Ama di diçka qe interistat humben e as zani nuk u nigjohet😜
 
Un milanist jam ama nuk them qe do e marri e as qe do e humbi . Ama di diçka qe interistat humben e as zani nuk u nigjohet😜

Me Inter jam edhe unë, po duhet me qenë edhe oblektiv, kjo ecuria e Milanit më ka habit vërtetë këtë vit.

ps.
Aksioni dhe goli i Dybala sot, super.
 
Me Inter jam edhe unë, po duhet me qenë edhe oblektiv, kjo ecuria e Milanit më ka habit vërtetë këtë vit.

ps.
Aksioni dhe goli i Dybala sot, super.
Dhe mu po me habit shum por them qe kan morali shum lart dhe kjo te jep shtyse me teper !


Tashi e pash me Youtube . I bukur paska qen

Ama kjo juvja avash avash po afrohet e them se napoli do dali ne vend te 4
 
Dhe mu po me habit shum por them qe kan morali shum lart dhe kjo te jep shtyse me teper !


Tashi e pash me Youtube . I bukur paska qen

Ama kjo juvja avash avash po afrohet e them se napoli do dali ne vend te 4
Si po te duket barazimi ne shpi me Bologna? 😀
 
Un milanist jam ama nuk them qe do e marri e as qe do e humbi . Ama di diçka qe interistat humben e as zani nuk u nigjohet😜
Ai sa gjynaf per @LeVoyageur :cry:

Nderkohe milanistet e FV:
Season 7 Reaction GIF by The Office
 
Top