Lutjet tona.

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Eshte interesant me njerzit..thon se nuk besojn ne fe po veq ne zot..harrojn se feja Ishte
Lidhja direkte me Zotin..

ps..un them lutje te ndryshme..
Psh..Zot ruma shendetin e familjarve dhe timin.
Sheroi cdo te semuer,dhe mos na sprovo zot me sprova te renda...Zot beje kuranin pranver te zemres sime e e drite ne gjoksin tim ,me te me largo brengat dhe merzit..Zot me shto dashurin per nenen❤dhe falem nese e kam merzit apo e merziti ndojher? mos ja merr shpirtin asnje antarit te familjes time pa e udhzu..Zot shtoma diturin dhe mos lejo te lendoj asnjeri..
Dhe cdo mengjes..Falimindetit Zot se me ktheve prap ne jet..
Jam e lumtur se Zoti im eshte Allahu
Feja ime islami
Prejgamberi im Muhamedi?
 
Eshte interesant me njerzit..thon se nuk besojn ne fe po veq ne zot..harrojn se feja Ishte
Lidhja direkte me Zotin..

ps..un them lutje te ndryshme..
Psh..Zot ruma shendetin e familjarve dhe timin.
Sheroi cdo te semuer,dhe mos na sprovo zot me sprova te renda...Zot beje kuranin pranver te zemres sime e e drite ne gjoksin tim ,me te me largo brengat dhe merzit..Zot me shto dashurin per nenen❤dhe falem nese e kam merzit apo e merziti ndojher? mos ja merr shpirtin asnje antarit te familjes time pa e udhzu..Zot shtoma diturin dhe mos lejo te lendoj asnjeri..
Dhe cdo mengjes..Falimindetit Zot se me ktheve prap ne jet..
Jam e lumtur se Zoti im eshte Allahu
Feja ime islami
Prejgamberi im Muhamedi?
Arfenilla

Shum bukur, ashtu si ka nevoj trupi per ushqim ashtu edhe shpirti duhet ushqyer e lutja eshte nje lidhje e fort per njeriun eshte si ilac antistres. Ska kenaqesi me te madhe kur ven koken ne tok me perulesi para krijuesit te gjithsis duket se cdo gje negative rreshqet ngadal e je ne nje qetsi shpirterore te pa pershkruar me fjal.

Mos thuaj o Zot kam nje dhimbje , por o dhimbje une kam nje Zot.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Jane urate qe mi mesoj im ate.
Ather ne komunizmin e ashper e qe na mbajten gjalle .

O I LUMI Jesu Krisht ,
Zemer bute e i pervujt,
Ban qe zemra jeme ti perngjajn zemres tane!

Dhe

Ati yne qe je ne qiell

Ati yne, qe je ne qiell,
u shenjterofte emri yt,
ardhte Mbreteria jote,
u befte vullnesa jote:
si ne qiell, ashtu ne toke!
- Buken tone te perditshme
na e jep sot.
Na i fal fajet tona,
si i falim ne fajtoret tane.
E mos na ler te biem ne tundim,
por na liro nga i keqi.
Amen...!

Ishin uratet e darkes dhe mu kujtuan sot.
DITEN E TE SHUMTAVE

Shpirtat e te vdekurve tane qofshin mire me Zotin !
 
Top