Ligue 1, PSG fiton 4-2 përballë Brest, Messi dhe Neymar mungojnë

MB-PSG-FITON_frame_0-1100x620.jpg
Paris Saint Germain fitoi 4-2 përballë Brest në takimin e parë të javës së tretë në Ligue 1.

Tifozët e PSG duhet ende të presin për të parë Messin të zbresë në fushë pasi edhe në këtë takim, ashtu siç kishte paralajmëruar trajneri Pochettino, argjentinasi nuk do te luante.

Golat për Parisin u shënuan nga Herrera, Mbappe, Guje dhe Angel di Maria, i cili realizoi gati një fotokopje të golit si në finalen e Kupës së Amerikës përballë Brazilit, duke i dhënë fitoren albiselestëve.

Ndërkohë edhe afrimi tjetër i Parisit, portieri Donnarumma nuk u aktivizua në këtë takim.

A2news.com
 
Top