LIGA E KAMPIONEVE| Formacionet zyrtare/ Surpriza në Juventus-Barcelona. Mesi, Pjaniç dhe Grizman kundër Dibalës me shokë. Ja si rreshtohen 12 ekipet

Janë publikuar formacionet e 6 ndeshjeve të orës 21:00 për mbrëmjen e sotme në Ligën e Kampioneve.Juventus-Barcelona.jpg
E gjithë vëmendja do të jetë te supersfida e mbrëmjes Juventus-Barcelona. Në të dyja kampet ka ndryshime në formacionin bazë. Kielinin e dëmtuar e zëvendëson lojtari turk Merih Demiral, ndërsa ylli argjentinas Paulo Dibala do të udhëheqë sot ekipin në fushën ndaj katalanasve.

lg.php
Kulusevski, Bentakur, Morata dhe Kieza do të ndihmojnë Dibalën të përballojë furinë katalanase.

Në krahun tjetër, ish-lojtari i Juventusit Miralem Pjaniç do të luajë përballë ish-ekipit të tij. Tekniku Ronald Kuman ka ulur në stol talentin Ansu Fati dhe veteranin Serxho Buskets. Antuan Grizman ka marrë vendin e titullarit për ballafaqimin ndaj “Zonjës së Vjetër”.

Në sfidën Klub Bryzh-Lacio, sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi është lënë në stol.

FORMACIONET ZYRTARE
JUVENTUS-BARCELONAJVUE-BARCA.jpgMANCESTER-JUNAJTID.jpg
Club Brugge -Lazio
lacio1.jpg
Ferencvaros -Dinamo Kiev
ferencvarosh.jpg
Sevilla -Rene
sevilja.jpg
Dortmund-Zenit
BORUSIA.jpg


panoramasport.al
 
Pse kur ka shkelqy juvja n champions?
Gabohesh vlla, vitet e fundit dy her arriti ne finale, plus nje vit e pat qe e deklasoj barcelonen, poashtu nje rikthim e pat ndaj Real Madridit edhe pse nje penalti e pa qene ja mohoj rikthimin, poashtu me bayernin e kishte nje super loje por kur jo mohu nje gol qe ishte i rregullt, ja humbi lojen.
 
Gabohesh vlla, vitet e fundit dy her arriti ne finale, plus nje vit e pat qe e deklasoj barcelonen, poashtu nje rikthim e pat ndaj Real Madridit edhe pse nje penalti e pa qene ja mohoj rikthimin, poashtu me bayernin e kishte nje super loje por kur jo mohu nje gol qe ishte i rregullt, ja humbi lojen.
Leri mor tifozat e Interit se smorim vesh ka futbolli.
 
Leri mor tifozat e Interit se smorim vesh ka futbolli.
Une e flas realitetin 2 her ju ba padrejtesi Juventusit njeher kunder neve Realit dhe njeher me Bayernin, po te isha tifoz i Juventusit ne ato momente sulm ne zemer kisha perjetu.
 
Top