Lewandowski dhe Muller i japin 3 pikët e radhës Bayern

80ccb4c4c28678cf027608d23236ac76o2.jpg
Bayern Munchen ka fituar me vështirësi 3-2 përballjen e radhës në kampionat përballë ekipit të Leipzig.
Tomas Muller hapi serinë e golave në këtë takim në të 12-ën minutë, por miqtë arritën të barazonin me anë të Silva An. Pjesa e parë u mbyll 2-1 falë realizimit të Lewandowski në të 44-ën.

Në pjesën e dytë, Leipzig arriti të shënonte edhe njëherë me Nkunku, por bavarezët nuk kishin ndërmend ta humbnin këtë takim dhe falë presionit të vazhdueshëm kaluan në avantazh me anë të një autogoli nga Gvardiol.
Me këtë fitore, Bayern rrit dhe më shumë diferencën në krye të renditjes ndaj Dortmund, i cili ka ende për të luajtur ndeshjen e së dielës.
A2news.com
 
Top