Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

griselda

Antarë
Kam nje detye ne shkolle e me duhet te pergatis 7 kontrata me objektet perkatese.....nqs keni mundesi mund te me postoni modele kontratash..:)

kontrate shitje; objekti dyqan
Kontrate qeraje; objekti veshje
Kontrate emfiteoze; objekti ndertese
Kontrate sipermarrje; objekti rikonsrtuksion i nje spitali
Kontrate huaperdorje; objekti nje garazh
Kontrate komisioni; objekti nje kompleks vilash pushimi
KOntrate huaje; objekti nje shume te hollash
 

Bessy87

Anëtar i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Hahaha....ju paska rene ne qafe kestrini eee :)
 

griselda

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

pa shiko mos te hyjne ne pune
ska shume gjera
Java 2 - 3 - Kontratat
Shume flm evi..por kjo faqe nuk me hyn shume ne pune sepse un kam dhe lenden e drejte detyrimesh qe ne teori ka shume ku tregohen te drejtat detyrimet permbajtjet e kontratave etj etj ...por doja modele qe ta kisha me te lehte ne berjen e detyres :)..
 

Bessy87

Anëtar i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

do te perpiqem te gjej kontratat qe kam pas dorezuar vet, mgjs me objekt-kontrate te ndryshem nga keto (besoj se si model do te te ndihmonin) por nuk te jap fjalen se do ti dergoj me siguri pasi e kam formatuar pc para ca kohesh dhe humba shume materiale ne te :(
 

griselda

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

do te perpiqem te gjej kontratat qe kam pas dorezuar vet, mgjs me objekt-kontrate te ndryshem nga keto (besoj se si model do te te ndihmonin) por nuk te jap fjalen se do ti dergoj me siguri pasi e kam formatuar pc para ca kohesh dhe humba shume materiale ne te :(
Shume flm bessy :)..dhe pse mund te jene me objekte ndryshe nga ato qe kam un perseri me zgjidhin shume pune..flm
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Sa eshte limiti i fjaleve (faqeve) per kete detyre e dashur? Nqse eshte i shkurter atehere kerkon nje kontrate teper te thjeshte. Nqse eshte shume faqe - kerkon nje kontrate te detajuar. Pa dashur te te ngaterroj, me thuaj limitin e faqeve dhe me pas do te postoj nje skelet sipas tyre.

Me sukses.
 

griselda

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Sa eshte limiti i fjaleve (faqeve) per kete detyre e dashur? Nqse eshte i shkurter atehere kerkon nje kontrate teper te thjeshte. Nqse eshte shume faqe - kerkon nje kontrate te detajuar. Pa dashur te te ngaterroj, me thuaj limitin e faqeve dhe me pas do te postoj nje skelet sipas tyre.

Me sukses.
Nuk na ka thene gje per limitin e faqeve ne kontrate ...Na ka thene qe i do te detajuara dhe jo thjesht si kontratat e notereve...psh nje shembull kontrate qeraje qe na dha kishte 20 nene ku u tregonin te drejtat dhe detyrimet e seciles pale etj etj me duket dhe ishte 10 ose me shume faqe se nuk e kam per momentin kontraten... do me vije shume ne ndihme me ato skelete kontratash :) ..shume shume flm..:)
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Kontratat nuk kane ndonje veshtiresi ,mjafton te percaktosh palet ne kontrat,qellimin ,bazen ligjore dhe detyrimet apo te drejtat e paleve ne kontrat.
Gjithsesi une kam disa kontrata ketu ,dhe do ti nis keto dite ose ne pm ose ketu .
 

griselda

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Kontratat nuk kane ndonje veshtiresi ,mjafton te percaktosh palet ne kontrat,qellimin ,bazen ligjore dhe detyrimet apo te drejtat e paleve ne kontrat.
Gjithsesi une kam disa kontrata ketu ,dhe do ti nis keto dite ose ne pm ose ketu .
Shume flm ida...:)
 

Bessy87

Anëtar i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

griselda me co ne pm nje adrese emaili ku mund te te dergoj kontratat
 

Kaltra

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Lexova temen qe keni hapur dhe si anetar i ri do ju lutesha nese keni mundesi te me ndihmoni dhe mua me disa nga keto kontrata qe me nevojiten:


1. Kontrate huaperdorje. Objekti: Nje zyre.
2. Kontrate sigurimi. Objekti: Nje pikture.
3. Kontrate depozite. Objekti: Stolite ne nje hotel.
4. Kontrate qeraje. Objekti: Nje shume te hollash.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Lexova temen qe keni hapur dhe si anetar i ri do ju lutesha nese keni mundesi te me ndihmoni dhe mua me disa nga keto kontrata qe me nevojiten:


1. Kontrate huaperdorje. Objekti: Nje zyre.
2. Kontrate sigurimi. Objekti: Nje pikture.
3. Kontrate depozite. Objekti: Stolite ne nje hotel.
4. Kontrate qeraje. Objekti: Nje shume te hollash.
Une di nje vend ku shpjegohet cdo gje hap pas hapi e di kush eshte....LIBRI Shko dhe studjoje se do dalesh ne pune nje dite dhe mbase forumi sdo jete me...
 

Kaltra

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Une di nje vend ku shpjegohet cdo gje hap pas hapi e di kush eshte....LIBRI Shko dhe studjoje se do dalesh ne pune nje dite dhe mbase forumi sdo jete me...

Faleminderit per pergjigjen tende. Librin e di une se ku ndodhet. Me ndihmon dot me ndonje model, kete te pyeta? Per pjesen e punen ti mos u shqeteso fare. Lerma mua ne dore.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Faleminderit per pergjigjen tende. Librin e di une se ku ndodhet. Me ndihmon dot me ndonje model, kete te pyeta? Per pjesen e punen ti mos u shqeteso fare. Lerma mua ne dore.

Une modelet i gjej gjithmone ne liber po ta shfletosh do i gjesh edhe ti nuk po tallem
 

Kaltra

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

A ke modele te gatshme apo jo? Kaq me duhet. Flm dhe per linkun
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

A ke modele te gatshme apo jo? Kaq me duhet. Flm dhe per linkun

Moj spo tallem libri eshte plot me modele qe te udhezojne si ta krijosh nje ti...
 

Kaltra

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Ju lutem ndonje model pervec librit a keni? Pasi me duhen me urgjebce. Ato te tjerat vete i kam bere po skam kohe per keto 4 te fundit qe me ngelen.
 

Kaltra

Antarë
Titulli: Pe: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Ju lutem ndonje model pervec librit a keni? Pasi me duhen me urgjebce. Ato te tjerat vete i kam bere po skam kohe per keto 4 te fundit qe me ngelen.
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Lejohet ne Shqiperi te merren detyrat nga forumet?
 

Kaltra

Antarë
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Pse ca ka? Ato qe merr nga interneti si te duken ty?
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Pse ca ka? Ato qe merr nga interneti si te duken ty?

Kompjim njeriu duhet te mesoje ate qe ben perndryshe eshte si te marresh nje dipllome si Renzo Bossi qe svlen fare eshte vetem nje cop letre e dhene kot
 

ɒlɿɒM

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Themelues
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Pse ca ka? Ato qe merr nga interneti si te duken ty?


Une kam studiur jashte Shqiperise, dhe nuk lejohen kopjimet vetem referimet por jo plagjatura
 

Matilda03

Antarë i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Sapo lexova temen dhe un kam te njejten detyre. Ju qe i keni ber kontratat mund te me nisni modelet nese i keni akoma? Flm
 

arsenita

Antarë i ri
Titulli: Kush mund te me ndihmoje me disa kontrata...:)

Mund te na dergoni nje model kontrate ju qe keni mbaruar qe ta kemi parasysh,meqe u ka dhene kestrini.
 
Top