Krijimet e muajit Shkurt 2021

Krijimet e muajit Shkurt 2021


 • Totali i votuesve
  22
 • Poll closed .

Desa

Felix Culpa
S/M
Do i veçoj dy shkrime që më pëlqyen pak më tepër se tjerat.
Ato janë:
8. Ëndërr e mërdhirë - që dhe e votova.

9. Ne fund te letres skam vu emer.

Të dyja kanë një thjeshtësi në thurje vargjesh, që të fut në “moment” me lehtësinë dhe mjeshtrinë e pendës.
Ëndrra e mërdhirë - më ndjelli ndjenja sentimentale. Sikur pash veten aty te xhami. Më ngriu gishti duke pikturuar ?
Në fund të letrës - më befasoi shishja, sepse imagjinata filloi me një person të ulur në një skaj dhe pendën që thur nota dashurie. Megjithatë përcjell një mesazh domethënës me stilin pak qortues ?

Suksese të gjithëve edhe njëherë ?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Votova 9nten vetem per arsyen qe me erdhi me prane temes se konkursit.

pastaj 2 strofat e fundit nuk me pelqyen fare. Ai krahasimi me lopen skandal fare.
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Shume krijime te mrekullueshme ??
Si fillim voten ma rrembeu nr 9 ,me kenaqi zemren dhe syt tek sa e lexoja ..madje buzeqesha me vargjet e shkruara ❤
Edhe Katia me pelqeu shume ,pastaj ishte poezia nr 8 dhe te gjitha me radhe ?
Suksese te gjithe ❤
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Te gjitha shume te bukura po voten time ja dhash krijimit nr 3.
Ju lumshin duart te gjitheve .:)
 

Robin

Antarë i Respektuar
Shume te bukura krijimet, pergezime te gjitheve ?
Mua me pelqyen disa , dhe isha ne medyshje per voten. Ne fund ngela midis "Enderr e merdhire" dhe " Ne fund te letres skam vu emer " , ku votova ate te paren.
Gjithcka e shprehur ne menyren me te thjeshte, shkurt dhe bukur. Pergezime dhe autorit te poezise se dyte . E ka ndertuar bukur duke i dhene trajten humoristike dhe shprehur ne dialektin geg cka e ben edhe me te vecante.
Gjithashtu me pelqyen edhe "pasqyre" , " Katia nuk e dinte" dhe "enderr dimri" , por nuk ngelen pas edhe tjerat ?
 

Baboon

12... forget about it!
Shumë pak vota... Dhe tashi qe po i shoh me vjen pak habi qe "mesazh per veten" nuk ka marrë asnjë votë!!!
Packa se krijimi qe votova eshte ne krye deri tani ( me behet qefi) isha i bindur se krijimi numer 6 do ishte nder me te votuarit...
Votoni (sipas deshires) por votoni kushtojini pak rendesi edhe ketij cepi qe petpiqet te jete artistik. Jeta ka nevoje për ngjyra...
P.S @Moonlight kur shpallen rezultatet? Bertitju i cik lool
 

Monique

With or Without u
Shumë pak vota... Dhe tashi qe po i shoh me vjen pak habi qe "mesazh per veten" nuk ka marrë asnjë votë!!!
Packa se krijimi qe votova eshte ne krye deri tani ( me behet qefi) isha i bindur se krijimi numer 6 do ishte nder me te votuarit...
Votoni (sipas deshires) por votoni kushtojini pak rendesi edhe ketij cepi qe petpiqet te jete artistik. Jeta ka nevoje për ngjyra...
P.S @Moonlight kur shpallen rezultatet? Bertitju i cik lool
Ska gje se jena msu pa vota lool


ja tani do i shpall
 

Monique

With or Without u
Dhe ja ky muaj i dashurise u mbyll dhe fituesi eshte ai ...kolegu im i dashtun

@[^_^] me Pasqyre ??

congratulations-icegif-5.gif
Nderkohe te gjithe autoret si me poshte:

Jeni me te miret

Nd9GcSvqtgMnV2VMHSEDYXvJhgS0ktY9GpBrGBwtQ&usqp=CAU.jpg

Mrihni lapsat dhe ju mirepres per muajin Mars
 

Attachments

 • congratulations-icegif-5.gif
  congratulations-icegif-5.gif
  330 KB · Shikime: 0
 • Nd9GcSvqtgMnV2VMHSEDYXvJhgS0ktY9GpBrGBwtQ&usqp=CAU.jpg
  Nd9GcSvqtgMnV2VMHSEDYXvJhgS0ktY9GpBrGBwtQ&usqp=CAU.jpg
  10.9 KB · Shikime: 0
 • congratulations-icegif-5.gif
  congratulations-icegif-5.gif
  330 KB · Shikime: 0
 • Nd9GcSvqtgMnV2VMHSEDYXvJhgS0ktY9GpBrGBwtQ&usqp=CAU.jpg
  Nd9GcSvqtgMnV2VMHSEDYXvJhgS0ktY9GpBrGBwtQ&usqp=CAU.jpg
  10.9 KB · Shikime: 0

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Tani dum apo nuk dum, njofim njeri tjetrin sa qe kuptojme se kush mund ti ket shkruajtur...
Cuditem qe i paskam ran pikes per 4 shkrime ?
Dhe mes tyre dhe autori i Pasqyres.

Komplimente @[^_^]
Vertet super
Godet ne cdo rrjesht
Jan te rralle njerzit qe perballen me veten.
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ah dhe falenderoj nga zemra te gjithe votuesit e mi...dmth placi ne vend qe sme votuat fare lool

Nuk ke nevoj per votimin e askujt per t'u ndjere e vlersuar liberalisht.
Po hec e merr nje got dhe thuaj gezuar
3e3ef6bc9bf7a1d5b7ac1715a2d2fcb8.jpg
 

Baboon

12... forget about it!
Ah dhe falenderoj nga zemra te gjithe votuesit e mi...dmth placi ne vend qe sme votuat fare lool
Ho pra boje si ai tipi qe po nuk me votuat mua ju rente kanceri mu ne grik lool lool
Përtej shakave sinqerisht meta i zhgenjyer për shkrimin tat që smori asnje vote.
Përveç kësaj mire te tjeret në nuk votojnë po @kitrra 123 edhe sidomos @[^_^] qe gjall nuk voto lool qe edhe shkruajnë here pas here duhen me ju von masa disiplinore ?
 

Monique

With or Without u
Ho pra boje si ai tipi qe po nuk me votuat mua ju rente kanceri mu ne grik lool lool
Përtej shakave sinqerisht meta i zhgenjyer për shkrimin tat që smori asnje vote.
Përveç kësaj mire te tjeret në nuk votojnë po @kitrra 123 edhe sidomos @[^_^] qe gjall nuk voto lool qe edhe shkruajnë here pas here duhen me ju von masa disiplinore ?
E kam perjashtuar @[^_^] nga forumi se ke pare , c'denim tjeter ti japim lool
Kurse kte @kitrra 123 po e mendoj si ta penalizoj lool

Gjithkush nga ne shkruan per piacere dhe jo sepse presim te marrim vlera te shtuara mbi cka shkruajme
Te pakten personalisht e bej thjesht per pasion dhe per te nxjerr te keqen nga vetja :)
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Faleminderit @Mennel për votën ? dhe të gjithëve që gjetën kohë për të na lexuar ?
Si është thënë më lartë, nuk është me rëndësi sa vota mer sepse nuk konkurohet me ndjenja. Ato i shpalosim këtu dhe janë unike ?
 
Urime te gjithe pjesemarresve dhe fituesit @[^_^] .

@Baboon , nese vazhdon me te tilla krijime cilesore do i hapesh pune vetes shoku.
Diten qe nuk do kesh me frymezim (mos te shterofte kurre) do na zhgenjesh ne dashamiresve te penes tende?
 

Baboon

12... forget about it!
Urime @[^_^] vertete një shkrim qe me rrëmbeu menjeherë!
Ju pergezoj te gjithve ?
Vertete kete radhe ishte e veshtire te zgjidhje.
Nje faleminderim të veçantë për @Moonlight qe ne minutat e fundit i nderroj titullin shkrimit tim mbase edhe nga kjo ka ndikuar paksa ne votim, se titulli origjinal ishte skandal lool

Dhe ne fund mirënjohje për ju që me votuat, @Marina5 , @LeVoyageur (Katia super by the way ?) edhe @Shej
Thank you
 

Baboon

12... forget about it!
Urime te gjithe pjesemarresve dhe fituesit @[^_^] .

@Baboon , nese vazhdon me te tilla krijime cilesore do i hapesh pune vetes shoku.
Diten qe nuk do kesh me frymezim (mos te shterofte kurre) do na zhgenjesh ne dashamiresve te penes tende?
Paskemi Koicidu duke komplimentu nj tj njekohsisht ?
Të them te verteten e kom bo ne minutat e fundit (kam qen cakerrqejf ? madje edhe titullin fal monit se i kisha ven nje qe s'kish lidhje.
Te falenderoj edhe ndihem i mikeluar sinqerisht kur vjen nga ty qe di madje shumë mire ti thuresh ne menyre mjeshtërore germat.
 
Top