Kjo shtëpi është vetëm 6 metra e gjatë dhe mban gjithçka që ju nevojitet për një jetë të rehatshme

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm

Kjo shtëpi është vetëm 6 metra e gjatë dhe mban gjithçka që ju nevojitet për një jetë të rehatshme.​

1630169588052.png
Sekreti qëndron në hapësirën e përdorur në mënyrën më të mirë

Mjekja Loren nga Zelanda e Re i befasoi shumicën e njerëzve kur ajo ndërroi shtëpinë e saj luksoze me një shtëpi prej druri, me të cilën udhëton nëpër botë.
Kjo shtëpi prej druri është vetëm 2.5 metra e gjerë dhe 6 metra e gjatë, transmeton Telegrafi.

Edhe pse duket vërtet e vogël dhe kompakte, kjo shtëpi ka gjithçka që nevojitet për të jetuar – një kuzhinë, një banjë dhe një dhomë gjumi.
1630002971_11111111pjimage.jpg


Shtëpia është bërë nga kedri japonez, një dru që “merr frymë”, dhe ka shumë dritare, për shkak të të cilave atmosfera në shtëpi është e ajrosur dhe e ndritshme.

Është gjithashtu interesante që mjekja u desh ta “lidhte” shtëpinë me zinxhirë në tokë, për shkak të vendit me erë ku ajo aktualisht jeton.

– Zgjodha një shtëpi si kjo, sepse mund ta marr shtëpinë me vete. Për më tepër, unë jam më shumë në natyrë. Këtu, aktualisht jam në mes të vreshtit – tha Loren.

B"telegrafi
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
momentalisht shpia ime eshte 8mx5m :D dhe e kam nxjerre 2+1 :p
 
Top