Juventusi rikthehet me fitore të pastër në Serie A

ronaldo-1100x620.jpg

Juventusi ka marrë një fitore të pastër në Serie A, duke mposhtur 3-0 Spezia-n.

Pas barazimit ndaj Verona-s, bardhezinjtë e drejtuar nga Pirlo kanë arritur të reagojnë në ndeshjen e parë të javës së 24-t në Serie A.

Të tre golat e kësaj sfide u shënuan në 30 minutat e fundit, me Morata-n që zhbllokoi rezultatin, Chiesa shënoi të dytin dhe Ronaldo që vulosi fitoren.

Me këtë triumf, Juventusi ngjitet në vendin e tretë me 49 pikë, 3 më pak se Milani i vendit të dytë.

A2news.com
 
Top