Juventus më në fund e zyrtarizon: Cristiano transferohet te Manchester United

juve-cr7.jpg

Juventus ka zyrtarizuar më në fund atë që vetë Cristiano Ronaldo e kishte bërë fakt të kryer javën e kaluar: transferimin e tij te Manchester United.
Klubi bardhezi njofton në rrjetet sociale se United do të paguajë për portugezin 15 milionë euro, në 5 këste, plus një bonus deri në 8 milionë euro.

Në të njëjtën kohë, Juventus njoftoi edhe blerjen e Moise Kean, me huazim për 7 milionë euro dhe detyrim blerjeje në 31 milionë euro

A2news.com
 
Top