Interi triumfon dhe dominon në derbin e Milanos, ja si vlerësohen nga mediat italiane të dyja skuadrat

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Interi triumfon ndaj Milanit në derbi ndaj Milanit me rezultatin 0-3, me dy golat e Lautaro Martinez dhe një super Romelu Lukaku i cili nuk di të ndalet së shënuari.lautaro2.jpg

Me këtë triumf skuadra zikaltër merr “arratisjen” drejt titullit kampion, ku i shkëputet Milanit të vendit të dytë +4 pikë.

Media e njohur italiane “SportMediaset” menjëherë pas ndeshjes ka vlerësuar me nota lojtarët e dy ekipeve të Milanos, ku në sy bie tek skuadra e Antonio Kontes ku më të mirët janë Handanoviç, Perisiç, Lukaku dhe Lautaro Martinez.

Ndërsa tek skuadra e Milanit më të vlerësuarit janë Donaruma dhe Ibrahimoviç.

NOTAT PAS NDESHJES SIPAS “SPORTMEDIASET” –

MILAN –


Donaruma – 6

Kalabria – 5

Romanjoli – 5

Kjaer – 5,5

Teo Hernandez – 5,5

Tonali – 5 (Meite 5,5)

Kesi – 5,5

Salemakers – 5 (Leao 5,5)

Çalhanollu – 5

Rebiç – 5

Ibrahimoviç – 6,5 (Kastijeho, pa notë)

Trajner: Pioli – 5


INTER –

Handanoviç – 7,5

Skriniar – 6,5

De Vraj – 6

Bastoni – 6

Hakimi – 6 (Ashli Jang, pa notë)

Barela – 6,5 (Vidal, pa notë)

Brozoviç
– 6

Eriksen – 6,5 (Galiardini, pa notë)

Perisiç – 7 (Darmian, pa notë)

Lukaku – 7,5

Lautaro Martinez – 8 (Sançez, pa notë)

Trajner: Konte – 7


PANORAMASPORT.AL
 
 • Haha
Reactions: D.
Lene se tym për veshesh po më del...
30 minutat e para s'di si ka shpetu pa u thy pulti.
Na fulliqen... Me thon atë që është në këtë pikë të sezonit duket një skuadër nga tjetra. Inter me gjithë ato investime po ja merr frytet. Milan deri ketu i ka kalu pritshmëritë dmth nisur nga organika qe ka net dispozicion. urime Interit një ndeshje e fituar me meritë.

Sidoqoftë forza Milan ??
 
Mbase ky është viti që do thyhet zonja vjetër edhe pse ka akoma ndeshje
 
E fito e fito juvja kampionatin lool ?
200.gif200.gif200.gif
 

Attachments

 • 200.gif
  200.gif
  978.8 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  887.7 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  445.8 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  978.8 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  887.7 KB · Shikime: 0
 • 200.gif
  200.gif
  445.8 KB · Shikime: 0

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top