Interi i papermbajtshem

elbruna

Anëtar i Respektuar
Interi ka shkaterruar 5-3 Palermon duke mbyllur javen e 10-te te Seris A e cila u zhvillua ne mesjave.

Qe ne minuten e shtate zikaltrit kalojne ne avantazh me ane te nje 11-metershi qe shnderrohet ne gol nga Eto. Qe nga ai moment, skuadra e Palermos ka humbur ritmin, duke pesuar brenda pjeses se pare edhe 3 gola te tjere.

Baloteli shenon golin e dyte ne minuten e 34-te, per te vazhduar po ai ne te 42-n dhe Eto nje minute me pas.

Ne pjesen e dyte duket krejtesisht nje tjeter ndeshje, Palermo beson se mund te permbys nje rrezultat 4-0 dhe jep shenjen e pare ne minuten e 49-te me Mikolin. Brenda 15 minutash kampionet e Italise pesojne edhe dy gola te tjere qe shenohen nga Hernandez dhe serish nga Mikoli i cili con rrezultatin ne 4-3.

Interi kalon momentet e veshtira dhe del nga kjo gjendje paralize ne minuten e 84-t te ndeshjes kur Milito firmos golin e peste qe i siguron fitoren e tete Interit ne 10 ndeshje te zhvilluara deri tani ne kampionatin italian.

Ne kete menyre i jane pergjigjur zikaltrit Juventusit, i cili nje dite me pare gjunjezoi Sampdorian 5-1. Edhe pas kesaj jave Interi mban kryesimin e Seris A me 4 pike diference nga skuadra e Ferrare
TCH

Attachments

17.8 KB · Shikime: 32
Interi osht ky . :p

Rezultati 5 me 3 eshte i njejte si 2 me 0 apo 3 me 1> Nuk e ben te papermbajtshem interin nje rezultat i tille.

4-0 ishte npjes t'par ;) tjeter send qe i boni do gabime po prap Interi tregoj qe pa lojtart kryesor shenoj prap ;)

Normalisht kur kalon 4-0 vetvetiu ul ritmin pasi te duket dicka me e lehte..
Gjithesesi nje ndeshje e lehte per interin

Hihihihiihi i papermbajtshem se hongri 3 gola????? Edhe vjet kishte gjith ato ndeshje qe pesonte nga 3 gola dhe prap i papermbajtshem esht se nuk permban dot golat hihihihi....Nejse do thoni ju shenoj 5 por thjesht nqs 1 ekip qe mbahet per super ekip te pesosh 3 gola esht shume.....Ti elbruna imagjino te ishe juventine ca postimi do beje hahhahahhaa ! Gjithsesi Urime Interit Dhe Forca Juve...Il Vechio Grande Amore :D !