Interi fundos Genoan

Ado

FISEBILIL-LAH
Kampioni i Italisë e ka demoluar skuadrën e Genoas në ndeshjen e zhvilluar të shtunën mbrëma në Stadio Ferraris, duke e mposhtur me rezultat prej 5-0.

Zikaltrit i dhanë fund dyshimit për fituesin që në pjesën e parë duke shënuar tre gola.

Esteban Cambiaso filloi serinë e golave që në minutat e para të ndeshjes (6’). Mario Balotelli dyfishoi epërsinë në minutën e 31-të, ndërsa në minutat shtesë të pjesës së parë, Dejan Stankovic shënoi për rezultatin 3-0.

Në pjesën e dytë, Nerazzurrët shënuan edhe dy herë me anë të Patrick Vieira (66’) dhe Maicon (71’) për t’u veçuar në krye të tabelës me 19 pikë, tri më shumë se Sampdoria që të dielën zhvillon ndeshjen e javës së tetë si mysafir i Lazios. /Telegrafi/

Nje ndeshje e shkelqyer mbrem duke pare qe dhe Genova ishte ne form prap kampionet treguan qe jan me te miret :)

Genoa para ndeshjes kishte thene :FITORE TE SIGURT KEMI.Por jaqe umposhten me nje rezultate shume te madhe 5-0.Sdi nese e keni verejtur qfare gole ka bere Stankovic nga gabimi i portierit te Geno-as,prej mesit te fushes e ka bo Vole :) pra golen e 3 kqyrni te ai linki ma lart osht goll shum e fort ;).

Interi skuader kot paskan pasur fat.

Ska ktu fat e q`fat fiton ekipa tung ta bon :D.Mir ka thon edhe OPIUM edhe nese i thuni fat ndodh kur eshte psh 1-0 e 5-0 fat ska ktu :D