Hamman: Bayerni është i rrezikshëm për United

The Game©

Antar Aktiv
f.0329172227662_m.jpg

Eksperti gjerman i futbollit anglez, Dietmar Haman, mendon se fituesi i duelit Bayern – Manchester United, do të depërtojë deri në finale të Ligës së Kampionëve.
“Manchester United është favorit. Kjo për shkak se ka luajtur në dy finalet e fundit të kësaj gare. Por, unë mendoj se nëse Bayerni fiton në Allianz Arena, atëherë United do të ketë punë të vështirë. Më vështirë se sa që mendohet”.

“Fituesi i këtij takimi është favorit për të shkuar në finale. Për Bayernin, ndalja e Rooneyt varet nga ndalja e anësorëve të rrezikshëm. ثshtë me rëndësi që Bayerni të ndalë Nanin dhe Valencian për të mos lejuar harkimet e tyre milimetrike në kokën e rrezikshme të Rooneyt”, u shpreh Hamman. /Telegrafi/
 
Top