Griezman zbulon të ardhmen: Ja ku kam dëshirë ta mbyll karrierën, Mesi dhe Ronaldo…

Delirium

No description ...
Griezman ka zbuluar planet e tij për të ardhmen. Më parë ai zbuloi se ëndërroj që një ditë të fitojë “Topin e Artë”. Francezi nuk e ka fshehur zhgënjimin që nuk është përfshirë në listën e lojtarit të vitit.

griezman.jpg


“Mesi dhe Ronado janë 2 lojtarë që do të kthehen në legjenda, janë më të mirët, por mund ti arrish brenda 1 viti.”, u shpreh Griezman për “ESPN”, e cila ka zbuluar edhe pjesën e dytë të intervistëts. “Mund të ndodh në NBA me Le Bron, i cili është më i miri i historisë së basketbollit së bashku me Xhordan, por brenda një viti MVP mund ta fitojë edhe Rusël Uestbruk ose Xhejms Harden. Mesi dhe Ronaldo janë shembuj për mua. Në Amerikë është një mentalitet tjetër. Mua më pëlqen atje sepse kur shkoj nuk më njeh askush. Dua të luaj në MLS, kam dëshirë ta mbyll atje karrierën time”, përfundoi Griezman.


/Panorama Sport /
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top