GP Australia, Stoner ne Pole Position

elbruna

Anëtar i Respektuar
Pole Position per Casey Stoner ne MotoGP per cmimin e Madh te Australise.

Piloti dominoi kualifikueset me kohen 1'30"341 duke lene pas Valentino Rossi. Kampioni i botes ne drejtimin e Yamaha-s e ndali kronometrin ne kohen 1'30"391 dhe te dielen do te niset nga vendi i dyte.

Honda Repsol e spanjollit Dani Pedrosa (1'31"070) kompleton treshen e pare.

Spanjolli tjeter Jorge Lorenzo, shok skuadre i Rossi-it ka marre kohen e katert me te mire, ndersa pas tij eshte Yamaha Tech 3 e amerikanit Colin Edwards (1'31"096).
TCH
 

El'Mejor

Daja
Ja te shofim icik rossin qe ka shajtur ducatin qe sbejne frenat ...


:djalle:
 
Top