• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

FORMACIONET E MUNDSHME| Teuta-Kukësi/ Martini mban sytë te Vila, balotazh te verilindorët për sulmin

Futbollisti i Teutës Emiljano Vila ka pasur një problem fizik dhe në dy ditët e fundit nuk është stërvitur me grupin. Megjithatë, mesfushori me shumë mundësi do të jetë sërish pjesë e formacionit. “Kemi një dëmtim të Vilës, i cili nuk është stërvitur ditët e fundit me ekipin. Duke njohur karakterin dhe grintën që Emiljano ka, besoj se do të jetë në fushë sot. Edhe nëse nuk do të jetë, mendoj se kemi mjaft lojtarë të tjerë që do ta zëvendësojnë”, ka thënë dje në konferencën për shtyp trajneri Edi Martini.
vilaaaaa.jpg


Ndërkohë, skuadra ka mbyllur përgatitjet me një seancë më tepër të karakterit taktik në stadium. Martini ka dhënë këshillat e fundit, ndërsa mungesa e vetme e konfirmuar është ajo e mesfushorit Fabian Beqja. Një lajm i mirë për stafin është rikthimi në 100 % të gjendjes së tij të sulmuesit Blerim Krasniqi, i cili pritet të jetë titullar ndaj Kukësit, duke luftuar për një vend me
Hebajn.
Kukesi-5-0.jpg


KUKËSI – Nigeriani Eze apo braziliani Leiria? Kjo është dilema e Kukësit për majën e sulmit në ndeshjen e sotme në Durrës. Gjatë javës zv.trajneri Rrahman Hallaçi ka provuar disa variante. Në fakt, në ndeshjen e fundit për kampionat ndaj Partizanit, trajneri Skënder Gega aktivizoi në majën e sulmit Mateus Leirian. Gjithsesi, braziliani është një qendërsulmues tipik, në ndryshim nga Patrik Eze, i cili luan si numër 9. Madje, nigeriani e nisi si titullar te Kukësi në Ligën e Europës, por më pas u ul në stol edhe për shkak të disa problemeve fizike. Mbrojtja dhe mesfusha pritet të jenë të njëjtat në Durrës, duke u konfirmuar lojtarët që ishin në sfidën me Partizanin dy javë më parë.

FORMACIONET E MUNDSHME


TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuro, Aleksi, Avdyli, E.Vila, Bregu, L.Vila, Krasniqi. Trajner: Edi Martini.

KUKËSI: Xhika, Lulaj, Horiç, Bytyçi, Demiri, Ymeri, Limaj, Taipi, Ibraimi. Eze (Leiria), Gashi. Trajner: Rrahman Hallaçi.

PANORAMASPORT.AL
 
Private conversations
Help Users
    Top