Dy birra te fresketa

Lauri

Anunnak
Te gjithe jane ne rradhe per te blere dicka ne nje merkate te hapur.Martin eshte pa kohe,dhe vendi ku ndodhej ne pritje binte dielli qe te pervlonte.Ai beri nje kerkese me ze te lare:dikush nga ju te paret ne pritje me blen dy birra te fresketa,ofroj 5 euro(Te konsiderojme qe dy euro ngelen bakshish).Elsa qe ishte e para ne rradhe po pranonte,kurr disa te tjere nga mesi reaguan duke kundershtuar kete veprim.
E ju si do te vepronit??
Ne kete rast kemi 3 drejtime diskutimi:Veprimin e Martinit,te Elses,dhe te tjereve qe kundershtuan.
Si do vepronit duke vene veten tuaj ne te tre rastet
 

Attachments

  • Furbi.jpg
    Furbi.jpg
    20.3 KB · Shikime: 52
Redaktimi i fundit:

Lolita25

So EmoTionaL
Mbase edhe un do kundershtoja pak nese do isha ne vendt te atyre qe presin.Tash varet se sa simpatik do jet Martini.Nese do me pelqente do i blija birrat edhe pa bakshish-e nese jo do i thoja -me vjen keq po nuk mundem se kundershtojn keta te tjeret :D
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Do ja bleja birrat Martinit....
 

Elushe

Vogëlushe
Do i blija nje shishe uje (dhurate) dhe do i jepja kapelen e diellit qe ta kishte me te lehte Martini te vazhdonte te priste ne radhe ;)
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Pse 3goheni kaq te pameshirshem me kete Martinin, s'e marr vesh :(.

Martini s'ka kohe, kush ka nuk i jep, keshtu qe ...
Elsa, shkoi per nje birre, fitoi dhe leke. Zgjedhje e duhur.
Ata qe kane kundershtuar, harrojne qe no Martini no Party lol
 

Lauri

Anunnak
Pse 3goheni kaq te pameshirshem me kete Martinin, s'e marr vesh :(.

Martini s'ka kohe, kush ka nuk i jep, keshtu qe ...
Elsa, shkoi per nje birre, fitoi dhe leke. Zgjedhje e duhur.
Ata qe kane kundershtuar, harrojne qe no Martini no Party lol
[/QUOTE
Per ate nuk e len te kaloje perpara,sepse Martin nuk solli nje Martini per ata qe ishin ne rredhe
 
Pe: Dy birra te fresketa

Une ne vend te Martinit do e beja nje gje te tille, dmth do i kerkoja dikujt dy birra te fresketa pa problem.
Edhe po te isha ne rradhe do ja merrja dy birra atij.
Jo tamam keshtu por dicka e tille me ka ndodhur mu ne mes te EU dhe gjithcka shkoi mire, me kuptimin qe me blene ate qe kerkova :).
Edhe po te isha duke pritur ne rradhe nuk do me shqetesonte nese dikush i blente nje ose dy birra atij ose edhe me shume se kaq
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Dy birra te fresketa

Mua me ka ndodh nje rast i tille tek banka,dhe rradha para meje ishte shume e gjate...KOhen e kisha te limituar dhe max 10 min mund te rrija ne rradhe jo me shume...I jam afruar atyre te rreshtit te pare dhe i kam thene qe pas disa minutash kam nje takim qe smund te mos shkoj,dhe kohe nuk kam,keshtu qe...Ishin dy femra dhe nje mashkull ne fillim te rradhes sapo ja shpjegova arsyen dolen nga rradha dhe me liruan vendin e tyre...I falenderova shume,pasi me shkurtuan jo vetem kohe jo vetem ate dite por problemi qe kisha tek banaka do me hante khe edhe dite te tjera...Ndersa ne supermarket me ka ndodh te jem e dyta ne rradhe dhe nga fundi ishte nje grua me dy femije te vegjel qe spo i rrinin rehat,njeri qante kurse tjetri donte te dilte nga karroca...Meqe kohe kisha te mjaftueshme e gje sme priste,i bera me shenje nqs do qe te nderroheshim,ajo ne fillim nuk pranoi,ska gje tha do rri ketu,por kur i thash qe vazhdo une kam kohe sa te duash je ti me femije,pranoi...Se kam problem te rri ne rradhe te gjate kur kam kohe,edhe pse mundohem te jem e organizuar mos ti le gjerat per ne minut te fundit,por mendje eshte dhe kjo e shkreta harron ndonjehere....
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Pe: Dy birra te fresketa

Do pranoja dhe une si Elsa, ska gje do jem se do jem ne radhe fitoj dhe bakshish LOL

Me ka ndodh t'i lej radhen dikujt, me shpesh ne supermarkete..Psh pleqve, dikush qe ngutet ose qe mund te jete me femije e nuk ju rine rehat :D..Biles me rastis me shpesh kur mund te kem blere me shume gjera dhe te jete dikush pas meje qe ka blere vetem 1 deri ne 2 gjera. I liroj rradhen pa problem qe mos te jete i detyrar per ato 2 gjera te pres nje kohe sa mund te mbaroj une.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Dy birra te fresketa

Po dy birra ka dash ky Martini ska dash 2 kg patate, 1.5 kg qep dhe 3 thas miell :p.....keshtu qe nuk eshte nje rendes e madhe mendoj se per kaq mund te behemi altruist se nuk na kerkoi veshken te pakten :p

por ndonjehere do tolerojm sigurisht..............por jo dhe gjithmon se i bie qe te vijm te tere ne momentin e fundit ose te bejm sikur kemi ndonje pun urgjent dhe u rroft atyre qe mbajn rradhen pastaj :">

 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Dy birra te fresketa

Po te isha nvend tmartinit oj goce pa hap rrug se ka dy or qe pres per dy birra :p
Kurse ne vend te elses, zoteri un spij birr :p Ja urdheroni
kurse ata qe u cuditen tshofin punt e veta -.-
Ja zgjidhja problemit
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Dy birra te fresketa

Nuk do "bertisja"duke thyer rradhen, si Martini :p
Do veproja si Elsa!
Dhe Sdo kundershtoja si rradhistat e tjere tekanjoz :p
S"ben robi ashtu per i shishe birre ,tjetrit mund ti bie dielli ne koke :p
 
Top