• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Dortmundi leksion Arsenalit, Milan-Barça bëjnë “paqe”

cent

...Lontano
Gjigandët nuk lëndojnë njëri-tjetrin. Në San Siro, Milani dhe Barcelona barazojnë 1-1 mes tyre në një ndeshje spektakolare, por që nuk nxjerr fitues në emra, dhe pse pika i jep të dyja skuadrave shanse të mëdha për kualifikimin duke parë rivalët që kanë në grup.

E marta e mallkuar e kuqezinjve, që në shtëpi nuk fitojnë në këtë ditë prej 11 takimesh radhazi. Ndeshja nis menjëherë zjarr me Kaka dhe Robinjo që flasin të njëjtën gjuhë në minutën e 9-të, kur pas një gabimi të Mascheranos, nuk kursejnë rrjetën e Valdez për avantazhin e Milanit. Barcelona megjithatë nuk është ndër ato skuadra që fle mbi dafina, dhe mbi të gjitha Mesi, i cili në minutën e 23-të, deh me fintet e tij tërë mbrojtjen kuqezi duke i shënuar golin e gjashtë Milanit në karrierën e tij. Pjesa tjetër e takimit është një dialog i gjatë i sulmuesve blaugrana me portën e Amelias, por që nuk sjell rezultat ndërsa në krahun tjetër rasti më i pastër për Milanin qëllon në këmbët e Robinhos, që kthehet në identitet kur me shtatë metra portë para tij nuk godet dot. Në sfidën tjetër të grupit H, Celtic i jep vetes shpresë për një kualifikim të mundshëm teksa thyen 2-1 Ajaksin. Në Celtic Park, vendasit bëjnë festë falë golave të Forrest me 11-metërsh dhe Kayal në fillimin e së dytës. Në fund harkëtarët shënjestrojnë trekëndëshin e skocezëve me Lase Schone por saktësia e tij nuk vlen.

Të gjithë me gjashtë pikë në grupin F, me Borusian e Dortmundit që bën fluturon lart në Emirates. Verdhezinjtë e Klop, pa trajnerin e tyre në stol, triumfojnë në të ashtëquajturën sfidën e skuadrave play-station, falë një realizimi të Levandovskit. Polaku i përfolur për një të ardhme në Angli, i jep një shije publikut britanik në minutën e 82-të, kur shfrytëzon harkimin e bashkombasit të tij Kuba për të realizuar golin e fitores. Gjithsesi ai që kishte goditur i pari me top topcinjtë kishte qënë armeni, Mkihtaryan, por goli i këtij të fundit u arrit nga francezi Giroud që mendoi t’i bënte një dhuratë datëlindjeje, trajnerit të tij Venger, përpara se Leëandoski të nxitonte t’i fikte qirinjtë e tortës. Napoli nuk kursen Olimpik Marsejën, duke e parë si viktimën e saj kryesore në grupin e ferrit për të bërë pikë. Ekipi Benitez pas një dominimi asfiksues dhe shumë raste të shpërdoruara, gjen fundin e rrjetës me Callejon, që krijon nga asgjëja një gol të jashtëzakonshëm. Gjithsesi muzika napoletane nuk ka përfunduar sepse në pjesën e dytë Duvan Zapata shënon golin e tij të parë me fanellën e kaltërt duke blinduar tre pikët për Napolin. Marseja ngre flamur vetëm në fund duke shkurtuar diferencën në 1-2 pas kombinimit të vëllezërve Ayew. Chelsea e kap për dore kualifikimin, pas startit negativ me Bazelin në shtëpi, duke regjistruar fitoren e dytë radhazi në transfertë, këtë herë në shtëpinë e rivalëve kryesorë të Grupit E, Shalkes, të cilën e mund 3-0. Ndeshjen për të besuarit e Mourinho-s e zgjidh futbollisti që nuk shënon kurrë, El Nino Torres, që realizon në minutën e 5-të dhe 69-të ndërsa vulën e fundit ja vendos Eden Hazard, që ngjit blutë në krye të grupit E. Bazeli dorëzohet në fund përballë Steauas së Bukureshtit, ku realizimit të miqve me Diaz, i përgjigjet Tatu në fund, duke realizuar dhe golin e parë të rumunëve në këtë fushatë Championsi.

Atletiko Madridit në grupin G, pret pothuajse që në xhiron e parë biletën për në 1/8 duke fituar dhe ndeshjen e tretë përballë Austria Vjenës. Në kryeqytetin austriak, skuadra e Diego Simeones e mbyll ndeshjen pas vetëm 20 minutash, me gola të Raul Garcias dhe të Diego Costës. Ndërkohë që në pjesën e dytë braziliani shënon dhe të tretin dhe los colchoneros tashmë mund të bëjnë gjumin e qetë në rrugën e tyre drejt 1/8. Zeniti i Shën Petërburgut më në fund arrin të fitojë duke shfrytëzuar superioretetin numerik që prej minutës së pestë përballë Portos. Golin e fitores për rusët e shënon Kerzhakov, që rikthen në garë skuadrën e spaletit për kualifikimin.
/S.Sport
 
Top