City në finale të Kupës, mposht “Djajtë e Kuq

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
cityyy-1100x620.jpgManchester City është surpriza e këtij sezoni në Premier League, por ka marrë një goditje në Kupën e Ligës, ku është eliminuar nga rivalët e City-t.

Skuadra e Guardiola-s, edhe pse ka bërë një paraqitje zhgënjyese në kampionat, arriti të fitojë ndaj “Djajve të Kuq”. Ndeshja ishte thuajse e barabartë në raste nga të dyja ekipet, por City u treguar më cinik.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa në të dytën realizuan Stones dhe Fernandinho. Tashmë City ka kaluar në finale të këtij kompeticioni ku do të ndeshet ndaj Tottenham.
A2news.com
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top