Bayern ‘luan tenis’ me Mainz dhe merr kreun e renditjes

60d852632603b3b5c91812cf4bf749f1o2.jpg
Bayern Munchen ka marrë sërish drejtimin e Bundesligës në javën e 12 të saj.
Bavarezët mundën me rezultatin e thellë 6-2 ekipin e Mainz, në një ndeshje që foli e gjitha për vendasit të cilët e gjetën goin e avantazhit që në minutën e 4 të takimit.
Ajo që bie në sy në këtë ndeshje të Bayern është se ndonëse shënoi 6 gola ndaj kundërshtarëve të gjithë ata kishin autorë të ndryshëm, duke treguar në këtë mënyrë për një moment shumë të mirë të ekipit, që vinte në këtë ndeshje pas fitores së radhës ndaj Barcelonës në Champions League.

A2news.com
 
Top