Atletja me lulen e kuqe të pandashme

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Alysia Montano është atletja amerikane që garon në garën e 800 metrave dhe dallohet lehtësisht nga të tjerat sepse në kokë mban një lule të kuqe gjatë kohës që garon.

Këtë ves e ka marrë që fëmijë, në kohën kur u rrit duke luajtur futboll e duke vrapuar në lagje bashkë me shokët e saj, të cilët ishin shumica meshkuj.

Duke qenë se që e vogël fitonte me lehtësi garat, nisi të vinte një lule pas veshit për t’i kujtuar shokëve të saj se po humbnin ndaj një vajze.

Që atëherë lulja e kuqe është bërë karakteristike për atleten.

“Për mua lulja simbolizon forcën e femrave. Jam një vajzë që vrapoj, por kjo nuk do të thotë që jam delikate. Lulja përfaqëson forcën time”, shprehet Montano.

Montano_Alysia-Pre12.jpg

AlysiaMontano2012.jpg

149968078.jpg

AP200829084556-001.jpg

Montano+2012+Olympic+Track+Field+Team+xNyzGERv6EWl.jpg
tch
 
Titulli: Atletja me lulen e kuqe të pandashme

e lulja e verdhe pse spermendet por vetem e kuqja !!!! diskriminim. TUPR .
 
Titulli: Atletja me lulen e kuqe të pandashme

E Ka Per Shanc :)
 
Titulli: Atletja me lulen e kuqe të pandashme

evi3 : edhe kur ishte e re me shoket ka pasur lule te kuqe !!?
Ajo spo permend ngjyren e lules thjesht lule po thot.
sdq. une e thash me shaka.
 
Titulli: Atletja me lulen e kuqe të pandashme

Shum bukur i rrin kuq e zi .
 
Titulli: Atletja me lulen e kuqe të pandashme

Sa mire si bie :D
Une nje lidhese ose kapese me duhet ti lidh mbi 5 here ne ore e leme, jo me kjo qe vrapon si kali.
 
Titulli: Atletja me lulen e kuqe të pandashme

E paska mbajtur qe e vogel po te binte cdo te ndodhte jam kurjoze. Une them do ndalonte garen LOL. Meqe lulja eshte forca e saj ne rast se ajo i bie iku dhe forca lol
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top