• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arsyet pse Real Madridi vendosi të mos e transferonte Eriksenin

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Arsyet pse Real Madridi vendosi të mos e transferonte Eriksenin
2 orë
(Fotomontazh: Getty Images/Guliver/Twitter/Inter)


Pasi zyrtarizmit të Christian Eriksen te Interi, mediat spanjolle e kanë komentuar vendimin e Real Madridit për mostransferimin e tij.
Mesfushori danez ishte lidhur me Los Blancos në dy vitet e fundit dhe ishte shumë pranë kalimit të Santiago Bernabeu.

Përfaqësuesit e lojtarit ishin takuar me ata të Realit në dy raste dhe marrëveshja ishte shumë afër, derisa dëshira e tij për ta veshur fanellën e klubit spanjoll ishte e madhe.


Megjithatë, në vitin 2018, kreu i Tottenham Hotspur, Daniel Levy, nuk donte të dëgjojë për largimin e Eriksen, ndërsa në vitin 2019, ai kërkonte 100 milionë euro për të.


Për këtë arsye, krerët e Mbretërve vendosën të presin për një çast më të mirë, duke qenë se kontrata e danezit po shkonte drejt fundit (në verë ai do të ishte lojtar i lirë). Mirëpo, situata ndryshoi dhe ai nënshkroi me Interin për 20 milionë euro.

Zinedine Zidane (Foto: Denis Doyle/Getty Images/Guliver)
Rikthimi i Zinedine Zidane në postin e trajnerit, e zbehu interesimin e Realit për Eriksenin, pasi ai ishte i fokusuar kryesisht te blerja e Paul Pogbas dhe nuk mendonte për lojtar tjetër.

Për më shumë, ai u kishte dhënë afat drejtorëve të klubit që nëse donin ta transferojnë danezin, atëherë duhej të arrinin marrëveshje deri në verën e kaluar.

Paul Pogba (Foto: Ian MacNicol/Getty Images/Guliver)
Dhe duke i parë sinjalet negative që vinin nga Bernabeu, 27-vjeçari vendosi të ndryshojë drejtim duke i dëgjuar ofertat tjera dhe kjo çoi në nënshkrimin e marrëveshjes me Interin.
Nga ana tjetër, në kohën e tashme, hierarkia e Realit e pëlqen më shumë mesfushorin e Ajaxit, Donny Van de Beek sesa Eriksenin. /Telegrafi/
 
Top