400 mln euro për stadiumin e ri të Real Madrid

cent

...Lontano
Real Madrid do të shpenzojë rreth 400 milionë euro për rikonstruksionin e stadiumit Snatiago Bernabeu.
2n03tw5.jpg
Ekipi kërkon të rrisë kapaciteti ne stadiumit dhe ta kthejë atë në vendin emblematik të Madridit dhe një nga stadiumet më të mëdha në botë. Presidenti madrilen Florentino Perez ka nënshkruar një kontratë, e cila për tre vjet do ta shndërrojë këtë stadium tërësisht në një stadium tjetër.
[video=youtube;ci--X4cCJ2c]https://www.youtube.com/watch?v=ci--X4cCJ2c[/video]
Projekti do të realizohet nga arkitektët gjermanë të GMT Architekten, bashkë me arkitektin Josep Ribas, të cilët do të jenë përgjegjës për transformimin e Bernabeut në një ikonë si dhe në një stadium shumëfunksionalë.
17emq8.jpg
Nëse mendoni se ky është një shpenzim marramendës, gaboheni pasi projekti ka si synim ta kthejë stadiumin e ri në “minierë ari”, pasi përllogaritet se do të trefishojë të ardhurat për klubin. Projekti nuk pritet të finalizohet para vitit 2017.
/Shekulli
 

MasteR

I'm offline
Titulli: 400 mln euro për stadiumin e ri të Real Madrid

Kaq i ka vene vleren Messit barcelona...sjane asgje per ata per nje stadjum lol
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: 400 mln euro për stadiumin e ri të Real Madrid

Thashe se qe "Qemal Stafa" ... Edhe ai do te rindertohet. :)
 
Top