21 fitore radhazi për Manchester City

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
city-1100x620-1.jpg
Manchester City mposhti me rezultatin 4-1 Wolverhampton, duke arritur fitoren e 21-të radhazi në ndeshje zyrtare dhe duke u shkëputur plot 15 pikë nga vendi i dytë në Premier League, që mbahet nga Manchester United.

Fitorja për ekipin e Guardiolës erdhi vetëm në 10 minutat e fundit, kur Gabriel Jesus (dy gola) dhe Mahrez, i dhanë 3 pikët e radhës kryesuesve të kampionatit anglez.

Më parë, autogoli i Dendoncker (15’) kishte kaluar në avantazh Cityn, por në minutën e 61, Coady barazoi shifrat 1-1.

A2news.com
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top