“Zikaltrit i shikoj më përpara”, Lipi analizon supersfidën Inter-Juventus: Konte e Pirlo dy “maniakë”

Kush mendoni se do fitoje neser ne derbin e Italise?

 • Inter

  Votat: 2 50.0%
 • Juventus

  Votat: 1 25.0%
 • Barazim

  Votat: 1 25.0%

 • Totali i votuesve
  4
Ish-trajneri i Interit, po ashtu edhe i Juventusit ka pasur mes nxënësve të tij si Konten po ashtu edhe Andrea Pirlon. Përpara supersfidës, Marçelo Lipi ka dhënë një deklaratë për “Tuttosport”.

Lipi-Konte-Pirlo.jpg
“Bëhet fjalë për dy persona me inteligjencë shumë të madhe – është shprehur Lipi. – E kuptojnë futbollin, ndaj mund të shpjegojnë dhe mësojnë. Konte ka pasur gjithmonë atë aplikim me mani, edhe Pirlo ka qenë gjithmonë një perfeksionist me një vizion loje superiore ndaj të tjerëve.

Sa do të ndikojë Inter-Juventus në garën për titullin? Jo shumë në nivel pikësh, edhe nëse do të fitonte Interi dhe do të largohej mungojnë ende shumë ndeshje në mënyrë që të quhet vendimtare.

Në nivel rritjeje psikologjike, megjithatë, një fitore apo humbje mund të bëjë diferencën. Lukaku apo Ronaldo? Ndoshta e zgjidh dikush tjetër. Zikaltrit i shikoj më përpara. Do të jetë një sfidë e mrekullueshme”, ka garantuar Lipi.

PANORAMASPORT.AL
 
Ronaldo dhe Chiesa i mbyllin hesapet neser.
Nderkohe qe pres juventine te tjere a bejme nje sfide te dy?

Une psh ka dy ne mend-
Nese fiton Juve une do bej nje pershkrim-dedikim per nje femer te fv qe do e zgjedhesh ti.


Nese fiton Inter do besh ti nje pershkrim dedikim per nje femer te fv qe do e zgjedh une.

Nese dalin barazim do i bejme pershkrim dedikimet te dy?


OseNese fiton Juve une pasneser do bej 50 postime perfshire 5 tema te reja

Nese fiton Inter do i besh ti.


Nese ke ide per ndonje sfide tjeter je i mireseardhur?
 
Nderkohe qe pres juventine te tjere a bejme nje sfide te dy?

Une psh ka dy ne mend-
Nese fiton Juve une do bej nje pershkrim-dedikim per nje femer te fv qe do e zgjedhesh ti.


Nese fiton Inter do besh ti nje pershkrim dedikim per nje femer te fv qe do e zgjedh une.

Nese dalin barazim do i bejme pershkrim dedikimet te dy?


OseNese fiton Juve une pasneser do bej 50 postime perfshire 5 tema te reja

Nese fiton Inter do i besh ti.


Nese ke ide per ndonje sfide tjeter je i mireseardhur?
Po humbi Juvja si mendon ti kam nerva une ti bej keto? ??
 
Ishalla nuk bie bore neser ne Milano?

Direkt sa te filloje bora, floku i pare qe do preke Kristinen bie bilbili-
Penallti per Juven?
 
Top