• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Zidane i ka përdorur 11-të treshe të ndryshme në sulm këtë sezon

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Zidane i ka përdorur 11-të treshe të ndryshme në sulm këtë sezon
41 minuta
(Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)

(Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)
Në ndeshjen kundër Sevillas, Zinedine Zidane e ka përdorur treshen e 11-të të ndryshme të sulmit gjatë këtij sezoni me Real Madridin.
Në mungesë të Gareth Bale e Eden Hazard (dhe qëndrimin në bankë të Karim Benzema e Vinicius Junior), strategu francez e nisi ndeshjen me Rodrygo Goes, Luka Jovic dhe Lucas Vazquez në sulm.

Treshja më e përdorur: Rodrygo, Benzema e Hazard

(Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)
Këta tre lojtarë kanë luajtur bashkë në sulm në pesë ndeshje këtë edicion: Galatasaray vendas (6-0) dhe mysafir (0-1), Real Betis vendas (0-0), Leganes vendas (5-0) dhe Real Sociedad vendas (3-1), pa asnjë humbje.
Treshja më e popullarizuar – Benzema, Bale dhe Hazard – kanë luajtur bashkë vetëm në katër ndeshje nga fillimi: Granada vendas (4-2), Paris-Saint Germain mysafir (3-0), Sevilla mysafir (0-1) dhe Atletico Madrid mysafir (0-0).
Ideja për ta pasur këtë treshë në fazën ofensive ishte ndërprerë për shkak të lëndimit të belgut në muajin nëntor, ndërsa Bale nuk ka qenë në formë të qëndrueshme, prandaj është dashur t’i ndryshonte sulmuesit. /Telegrafi/
 
Top