What's on your mind..?

Loverboy

A pretty face can never trick me
Nëse do duhej të përkufizohet dashuria në formën më të shkurtë të mundshme, atëherë ajo do ishte kështu...

314859834_5411345758995199_775558004148285879_n.jpg
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Nuk mund te gjykoj ty.
Gjykova postimet e tua!
Gjithesesi besoj qe nje njeri me nje shtjellim morfologjik fjalesh qe ke ti, nuk mund te kete sintomat qe thash une.
Qofshi mire dhe te uroj me te miren ne ato cfare studion. Meson erevnise dhe ne cdo gje tjeter qe ti e quan prioritet per veten dhe jeten tende!!
Ça kujton ti se psikologët të cilët e ushtrojnë profesionin e tyre janë njerëz pozitiv ? 45-60% e tyre shkojnë në depresion klinik. Kur nuk e njeh fushën s'mund të flasësh ! Postimet e mia mund ti gjykosh por mos fut profesionin në të (për herës tjetër nëse mundesh). Dhe përsa i përket mendimeve negative që kam unë. Po; kam shumë mendime negative të cilat i shpreh, dhe nuk shoh asgjë të keqe me këtë.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ça kujton ti se psikologët të cilët e ushtrojnë profesionin e tyre janë njerëz pozitiv ? 45-60% e tyre shkojnë në depresion klinik. Kur nuk e njeh fushën s'mund të flasësh ! Postimet e mia mund ti gjykosh por mos fut profesionin në të (për herës tjetër nëse mundesh). Dhe përsa i përket mendimeve negative që kam unë. Po; kam shumë mendime negative të cilat i shpreh, dhe nuk shoh asgjë të keqe me këtë.
Ne postimin e pare ku shpreha mendimin ne fund te kam kerkuar ndjese!
Besoj se perseritja eshte dicka pa sens me.
Rrini qete,s`do nderhyj me,thjesht meqe postimet jane publike shpesh dhe pse ndoshta nuk duhet replikojme ne postimet e tjerve e bejme!
Pa merak s`do ndodh me!
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Ne postimin e pare ku shpreha mendimin ne fund te kam kerkuar ndjese!
Besoj se perseritja eshte dicka pa sens me.
Rrini qete,sdo nderhyj me,thjesht meqe postimet jane publike shpesh dhe pse ndoshta nuk duhet replikojme ne postimet e tjerve!
Pa merak sdo ndodh me!
Nuk komentove për atë që shkrova unë, komentove për mendimet e mia. Nëse s'të pëlqen ndonjë postim mos i jep vëmendje s'ka problem, s'ka pse të jet negative ose pozitive postimi. Nejse !
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Ça kujton ti se psikologët të cilët e ushtrojnë profesionin e tyre janë njerëz pozitiv ? 45-60% e tyre shkojnë në depresion klinik. Kur nuk e njeh fushën s'mund të flasësh ! Postimet e mia mund ti gjykosh por mos fut profesionin në të (për herës tjetër nëse mundesh). Dhe përsa i përket mendimeve negative që kam unë. Po; kam shumë mendime negative të cilat i shpreh, dhe nuk shoh asgjë të keqe me këtë.
Profesioni yt i nderuar të përfshin si në ndjenjat negative edhe pozitive por ti je shumë person i dobët dhe nuk i menaxhon dot .E di si më duket kur të lexoj ty,sikur të ka kap agonia ,je në një gjendje depresioni,në luftë me veten ,dhe e shikon jetën me pikpyetje .Nuk je i lirshën,je "frikacak" nga e nesërmja ,i ke ndjenjat e ndrydhura,dhe mendimet e tua i ke negative .Me pak fjalë ty të ka kapluar pesimizmi dhe më dukesh si "Hamleti" modern 🤣😊
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Profesioni yt i nderuar të përfshin si në ndjenjat negative edhe pozitive por ti je shumë person i dobët dhe nuk i menaxhon dot .E di si më duket kur të lexoj ty,sikur të ka kap agonia ,je në një gjendje depresioni,në luftë me veten ,dhe e shikon jetën me pikpyetje .Nuk je i lirshën,je "frikacak" nga e nesërmja ,i ke ndjenjat e ndrydhura,dhe mendimet e tua i ke negative .Me pak fjalë ty të ka kapluar pesimizmi dhe më dukesh si "Hamleti" modern 🤣😊
Mund ta mendosh si të duash, po çështja është që unë këtu askujt nuk i kam thënë se kush është, ça ka apo çfarë nuk ka, ka probleme a s'ka probleme. Kështu që më duket pak e çuditshme kjo situatë kur më thuhet sesi jam ndërkohë që askujt nuk i kam thënë sesi është.
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Mund ta mendosh si të duash, po çështja është që unë këtu askujt nuk i kam thënë se kush është, ça ka apo çfarë nuk ka, ka probleme a s'ka probleme. Kështu që më duket pak e çuditshme kjo situatë kur më thuhet sesi jam ndërkohë që askujt nuk i kam thënë sesi është.
Ti je shumë i zgjuar,dhe mua mendimet e tua(pozitive) që i ndan këtu me ne më kënaqin kur i lexoj.Atë shkrimin merre si këshillë,sepse nëse e shikon jetën me negativitet ashtu do të vij,nëse i buzëqesh dhe shikon pozitivitet dhe në gjërat negative më leht do e kesh.Ti je djalë i ri ,dhe pesimizmi nuk të shkon 😊
 
Oj Bebw si mendon per mendimet e mia, per personalitetin tim?🙂 Edhe une e kam te njejtin hall sme duan gocat🤪
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Oj Bebw si mendon per mendimet e mia, per personalitetin tim?🙂 Edhe une e kam te njejtin hall sme duan gocat🤪
Më përmend herë tjetër me tag 😛
Ti je specie në zhdukje ,je shumë i çiltër për këtë botë gënjeshtare 🤪
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Ti je shumë i zgjuar,dhe mua mendimet e tua(pozitive) që i ndan këtu me ne më kënaqin kur i lexoj.Atë shkrimin merre si këshillë,sepse nëse e shikon jetën me negativitet ashtu do të vij,nëse i buzëqesh dhe shikon pozitivitet dhe në gjërat negative më leht do e kesh.Ti je djalë i ri ,dhe pesimizmi nuk të shkon 😊
Edhe une kete kam kuptuar ... kur e mendon veten sulltan me harem , se si fillojne e te vijne cv-te si pa kuptuar . Shume e cuditshme dmth 😜😂
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Edhe une kete kam kuptuar ... kur e mendon veten sulltan me harem , se si fillojne e te vijne cv-te si pa kuptuar . Shume e cuditshme dmth 😜😂
Ku ka sulltana këtu atq 🤪🤣🤣🤣
Sulltanesha Reme mice to neet you
GIF by TV Domashniy
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Nuk komentove për atë që shkrova unë, komentove për mendimet e mia. Nëse s'të pëlqen ndonjë postim mos i jep vëmendje s'ka problem, s'ka pse të jet negative ose pozitive postimi. Nejse !
Me fal per nderhyrjen Titanic po nuk mendoj se deshi te te bej te ndjehesh keq me postimin e saj Neveriti .
Thjeshte te Tha ( sipas mendimit tim gjithmone ..) qe si mosh e re qe je dhe si ne ndihme te cdokujt ( ne baze te profesionit te bukur te zgjedhur nga ty ) duhet ta shohesh jeten me me optimizem. 🤗
Ndaj jeto dhe mundohu te largosh nga jeta cdo njeri , cdo mendim , cdo situation qe te ben te ndjehesh pessimiste .
Me beso te gjithe kemi perjetuar momente te erreta ne jeté Por ti thjeshte duhet te punosh shume me veten i dashur.
Te uroj nje mbremje te bukur .
 

Titanic

Antarë i Respektuar
Me fal per nderhyrjen Titanic po nuk mendoj se deshi te te bej te ndjehesh keq me postimin e saj Neveriti .
Thjeshte te Tha ( sipas mendimit tim gjithmone ..) qe si mosh e re qe je dhe si ne ndihme te cdokujt ( ne baze te profesionit te bukur te zgjedhur nga ty ) duhet ta shohesh jeten me me optimizem. 🤗
Ndaj jeto dhe mundohu te largosh nga jeta cdo njeri , cdo mendim , cdo situation qe te ben te ndjehesh pessimiste .
Me beso te gjithe kemi perjetuar momente te erreta ne jeté Por ti thjeshte duhet te punosh shume me veten i dashur.
Te uroj nje mbremje te bukur .
Dhe me optimizëm e shoh jetën, por dhe të mos shqetësohem e ti lë gjërat të vijnë si të duan, do ishte pakujdesi nga ana ime.
 
Më përmend herë tjetër me tag 😛
Ti je specie në zhdukje ,je shumë i çiltër për këtë botë gënjeshtare 🤪
Ne fakt une te prita te na jepesh nje pergjigje keshilledhenese neve qe nuk na duan vajazat😘
Jeta edhe pse e veshtire dhe mashtruese qe eshte ne vetevete, juve femrat jeni emeblesia me e mire qe ka krijuar Zoti si lehtesim per kalimin e sprovave te jetes.
Kur theme juve flas ne shumes te mos keqkuptohem🙂
E shikon optimizmin tim per jeten, per femren, per te ardhmen e jetes?
Po une jam besimtar, jam optimist, dhe mendoj se cdo gje qe na ndodhe ka nje urtesi pse ndodhe ajo e nderuara @Bebw🙂
Kam dhimbje koke per momentin por sbehem i marr ta shaj dhimbjen por e falenderoj Zotin per muajet e tere qe truri im qe nuk kishte dhimbje🙂 Por besoj qe dhimbja e kokes time do te kaloj, keshtu do te kalojne edhe sfidat tjera te jetes time😍

C3ni
 

Raniaa

Antarë i Respektuar
Patjetër që jeta është e bukur, por vetëm kur ke të ardhura të mira se ndryshe bëhet mizerabël. Kur s'ke lekë gjërat nuk janë mirë, kur ke, gjërat shkojnë mirë. Je dakort me mua ?
Leket jane te domosdoshme por jo gjithcka.
Jeta eshte e bukur kur shikojme perreth sa gjera te bukura na ka dhuruar Zoti pa borxhe.
Jeta eshte e bukur, kur nuk lakmojme vetem te kemi, por te jemi me pare se te kemi.
Jeta eshte e bukur kur komunikojme me njerez tek te cilet gjejme veten ne te gjitha menyrat.
Jeta eshte e bukur kur kupton arsyen pse jeton, krijon ide, i ben qellime dhe i realizon me bindje.
Materia shkon e vjen neper udhet e jetes por pa qendruar kurre.
Jeta dhe materia jane si puna e reres, sa me shume ta shterngosh ne grushtin e mbledhur fort, aq me shume rreshqet neper gishta jashte dhe nuk eshte me e jotja.

Kete jet dhe kete bote ne gjithe ekzistencen e tyre e prishi leku, qe eshte pushtet per maskarenjte, interesaxhinjte dhe ata qe te shesin e blejne sa here u duhesh sipas leverdise.
Leku eshte gjithcka per ata qe shesin familjen dhe veten, sepse nuk kane as zemer, as shpirt de as din e iman
Beji vete ditet e bukura.
Duaje veten.
Kur te numerosh njerezit qe do fort ti te jesh i pari, lutu per veten tende.
Mos harro te shikosh me syte e shpirtit 🙏
Duaj veten dhe cdo gje e sjell Zoti mbare 🤲🤗
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
Ne fakt une te prita te na jepesh nje pergjigje keshilledhenese neve qe nuk na duan vajazat😘
Jeta edhe pse e veshtire dhe mashtruese qe eshte ne vetevete, juve femrat jeni emeblesia me e mire qe ka krijuar Zoti si lehtesim per kalimin e sprovave te jetes.
Kur theme juve flas ne shumes te mos keqkuptohem🙂
E shikon optimizmin tim per jeten, per femren, per te ardhmen e jetes?
Po une jam besimtar, jam optimist, dhe mendoj se cdo gje qe na ndodhe ka nje urtesi pse ndodhe ajo e nderuara @Bebw🙂
Kam dhimbje koke per momentin por sbehem i marr ta shaj dhimbjen por e falenderoj Zotin per muajet e tere qe truri im qe nuk kishte dhimbje🙂 Por besoj qe dhimbja e kokes time do te kaloj, keshtu do te kalojne edhe sfidat tjera te jetes time😍

C3ni
C3n ti je shumë i çiltër ta them sinqerisht,i thua mendimet ashtu si të vijnë pa i përpunuar .Gabon ndonjëherë në mendime ,por e bën pa të keq🤗,je pozitivë dhe unë ta kam thën që kam dhe do kem respekt gjithmonë për ty pavarsisht debateve tona 😂🤗

Ps: sa për dhimbjen e kokës pi një qetësues dhe relaxohu me çaj kamomili 🤗hugs🤗
 
Leket jane te domosdoshme por jo gjithcka.
Jeta eshte e bukur kur shikojme perreth sa gjera te bukura na ka dhuruar Zoti pa borxhe.
Jeta eshte e bukur, kur nuk lakmojme vetem te kemi, por te jemi me pare se te kemi.
Jeta eshte e bukur kur komunikojme me njerez tek te cilet gjejme veten ne te gjitha menyrat.
Jeta eshte e bukur kur kupton arsyen pse jeton, krijon ide, i ben qellime dhe i realizon me bindje.
Materia shkon e vjen neper udhet e jetes por pa qendruar kurre.
Jeta dhe materia jane si puna e reres, sa me shume ta shterngosh ne grushtin e mbledhur fort, aq me shume rreshqet neper gishta jashte dhe nuk eshte me e jotja.

Kete jet dhe kete bote ne gjithe ekzistencen e tyre e prishi leku, qe eshte pushtet per maskarenjte, interesaxhinjte dhe ata qe te shesin e blejne sa here u duhesh sipas leverdise.
Leku eshte gjithcka per ata qe shesin familjen dhe veten, sepse nuk kane as zemer, as shpirt de as din e iman
Beji vete ditet e bukura.
Duaje veten.
Kur te numerosh njerezit qe do fort ti te jesh i pari, lutu per veten tende.
Mos harro te shikosh me syte e shpirtit 🙏
Duaj veten dhe cdo gje e sjell Zoti mbare 🤲🤗
Nje ateist nuk ka as dine as iman😒 Dhe nuk shpreson ne ate cka pregadit Zoti per te. Krejt ketu eshte problemi.
 

Punk1

Antarë i Respektuar
C3n ti je shumë i çiltër ta them sinqerisht,i thua mendimet ashtu si të vijnë pa i përpunuar .Gabon ndonjëherë në mendime ,por e bën pa të keq🤗,je pozitivë dhe unë ta kam thën që kam dhe do kem respekt gjithmonë për ty pavarsisht debateve tona 😂🤗

Ps: sa për dhimbjen e kokës pi një qetësues dhe relaxohu me çaj kamomili 🤗hugs🤗
E paske naten e gjykimit sot 😀
Me ndeshko edhe mua me te verteten 😜
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Dhe me optimizëm e shoh jetën, por dhe të mos shqetësohem e ti lë gjërat të vijnë si të duan, do ishte pakujdesi nga ana ime.
Pikerisht kto keshilla po te Japin te gjithe Titanic . Mos i merr per keq .:)
Ta Thash dhe ate nate ..ngjyrat ne jete i zgjedhim vête .
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
E paske naten e gjykimit sot 😀
Me ndeshko edhe mua me te verteten 😜
O kafsh se është mënyrë paqe me Cenin se kemi pat 1 debat 🤣mospërputhje mendimesh dhe nuk flisnim 🤣
Çfarë gënjeshtre të këpus ty unë 🤣,të gjitha të zezat i ke 🤣,dmth je maçok i zi me pulla të bardhë 🤣🤣🤣🤣
 

Punk1

Antarë i Respektuar
O kafsh se është mënyrë paqe me Cenin se kemi pat 1 debat 🤣mospërputhje mendimesh dhe nuk flisnim 🤣
Çfarë gënjeshtre të këpus ty unë 🤣,të gjitha të zezat i ke 🤣,dmth je maçok i zi me pulla të bardhë 🤣🤣🤣🤣
E pse mosperputhesh me njerezit ti ?
Shume te ka hipur vetja ne qejf ty ... e kam kuptuar une 😜😂
 

Bebw

🌞
Staf në FV.AL
S/M
E pse mosperputhesh me njerezit ti ?
Shume te ka hipur vetja ne qejf ty ... e kam kuptuar une 😜😂
Jam në ditët e mija mos më luaj shumë dhe ti se nuk mbaj përgjegjsi për hormonet kaq të them 🤣🤣
 
Top