What's on your mind..?

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
97BB88E1-7B17-4142-8FB7-5D52C680905F.jpeg

- Luajm ?

- Cfare loje?

- Te Mbetemi femi

- Pse?

- Sepse bota e femijeve ngel gjithmone e paster .

🥰🥰🥰
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Jeta është një udhëtim.
Ndalesat më të mira janë njerëzit e veçantë...
Engjëlli Paskalis
 

Raniaa

Antarë i Respektuar
I kam neveri njerezit qe viktimizohen.
Por kur dikush ka nevoje te shprehet, e degjoj apo lexoj me deshire dhe dhuroj paqe me mundesite e mia.
Gjithkush mbane mbi shpatulla kryqin e vet, kam lexuar, e kjo te ben te mendosh,kuptosh, e ndjesh se ka njerez qe akoma mbartin dashuri ne shpirt, pertej gjithckaje!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Screenshot_20221013-222113_Instagram.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Qe e kam nje triko identik si kjo. :love::love:
1665738889859.png
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me duket kam shenja gripi, osee ose lodhje.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
“Dhe kjo është ndjeshmëria ime me gjëra të vogla. Se kjo stinë jeton brenda meje, sikur unë vetë të isha Vjeshtë. "
— Alda Merini
1666195780963.png
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Whenever i get sad with people or somehow i get touched, these words automatically cross my mind:
"Prophet (may Allah's peace and blessings be upon him) said: "Let not a believing man hate a believing woman. If he dislikes one of her characteristics, he will be pleased with another."

If only this rule is applied not just in marriage but in all kind of relationships as well, no one will make enemies in their life.

Elhamdulilah. Allah knows how to release the heart of his creatures.
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Njerëzit janë dy llojësh; Njëri lloj të sheh të mirë dhe të do ndërsa grupi tjetër të sheh të mirë dhe mundohet te të shkatërrojë...

311570361_5342046829258426_3047042690556547546_n.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Gjej kohë...
Gjej kohë të mendosh
Gjej kohë të lutesh
Gjej kohë të qeshësh
Është burimi i fuqisë
Është fuqia më e madhe mbi tokë
Është muzika e shpirtit.
Gjej kohë për të luajtur
Gjej kohë të duash dhe të duhesh
Gjej kohë të japësh
Është sekreti i rinisë së përjetshme
Është privilegj i dhënë prej Zotit
Dita është shumë e shkurtër për të qenë egoistë.
Gjej kohë të lexosh
Gjej kohë të jesh mik
Gjej kohë të punosh
Është burim mençurie
Është rruga e lumturisë
Është çmimi i suksesit.
Gjej kohë të bësh mirësi
Ështe çelësi i parajsës..
1666371987420.png
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
"Sa herë që dikush sillet keq ndaj meje, unë përpiqem të ngritem sa më lartë shpirtërisht, atje ku ligësia e tij nuk mund të më arrijë".

Sabri Bajgora
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ervin Hatibi

NË KËTË DËSHIRË I VETËM S’JAM

E dua të nesërmen me diell vezullues
Të ngrohtë e me fllad:
Në këtë dëshirë i vetëm s’jam.

E dua të vërtetën të pastër të triumfojë
Dhe e ndjej,
Në këtë dëshirë i vetëm s’jam.

Dua që bota t’u bëjë vend
Vetëm njerëzve të ndershëm,
E prap’ në këtë dëshirë i vetëm s’jam.

Tre dëshira më vallëzojnë në gjithë botën,
Më bashkojnë me njerëzit e mirë krah për krah.

FB_IMG_1666630550238.jpg
I madhi Ervin! Dhe profili i tij me ate pamje, me ato floke, me heshtje: FLET!
 
Top