Vonesat në numërim, Lleshi: Të pajustifikueshme

WxP

Staf në FV.AL
Ndërkohë që procesi i numërimit të votave duhet të kishte përfunduar që ditën e djeshme në orën 22:00, ashtu sikurse i premtoi kryetarja e KQZ-së, Lefterie Lleshi, Presidentit të Delegacionit të PE-së ditën e djeshme, KQZ-ja zhvilloi një mbledhje për këtë çështje sot.
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, u shpreh se problemi i vetëm që ka nëpër KZAZ-të, është ai i vonesave në numërim dhe ndërprerja e këtij procesi në disa qendra.
Sipas saj është e pajustifikueshme kjo zvarritje. “Justifikimi i pushimeve po degjeneron, nuk ka arsye. Kodi parashikon numërim të pandërprerë prandaj janë grupet rezervë”, tha ajo.
/Shekulli Online/Përgatiti: E.D/
 

Attachments

 • 000.jpg
  000.jpg
  29.3 KB · Shikime: 94

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top