• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Vip-at që mendohet të jenë shërbëtorë të djallit

Arfenilla

Themelues i Forumit


Illuminati është sekt sekret i lidhur me Djallin dhe e krijuar ne shekullin XVIII. Ai është i përfshirë edhe ne librin e Dan Brawn-it “Engjëj dhe Djaj”. Sot ne internet qarkullojnë disa nga emrat e pjesëtareve te këtij sekti te cilët tentojnë te dominojnë boten.

Nga njihen?

Ata përdorin shenja te veçanta dhe te çuditshme. Pjese e tyre janë dhe shume nga personazhet VIP me te dashur. Janë apo jo te vërteta këto supozime konspirative, askush nuk e di me te vërtetë megjithatë diçka duhet besuar duke qene se përmenden kudo emrat e tyre.

Jay Z dhe Beyonce

Jay Z mendohet se është një prej përfaqësuesve me te mëdhenj te sektit Illuminati. Shpesh para publikut ai krijon me duar formën e një piramide e cila ne fat është një simbol i “urdhrit botëror”qe kontrollon Djalli. Gjithashtu Beyonce mendohet të jete pjese e sektit duke formuar shpesh shenjen e piramidës dhe numrin 666. Sipas konspiratorëve me këtë i tregohet Djallit për hapat qe po hedhin duke manipuluar masat e njerëzve. Sipas konspiratorëve vajza e këtyre Blue Ivy mban një emër astanik. Po t’i kthesh shkronjat për se prapi krijohet emri “Eulb Yvi” qe do te thotë “Vajza e Luciferit”

Lady Gaga

Shume konspiratorë mendojnë se Lady Gaga nuk do kishte ekzistuar kurrë nëse nuk do e kishte filluar karrierën me syrin e Horus-it. Ajo shpesh fsheh njërin sy dhe kjo mendohet se është një shenje për t’i thëne djallit: “Jam këtu për te mbikëqyrur Token”.

Celine Dion

Kjo këngëtare bën zakonisht te njëjtën koreografi, këmbë te hapura dhe dora e djathte e ngritur drejt qiellit. Kjo ne fakt krijon piramidën e famshme.

Miley Cyrus

Gjuha e famshme e Miley-t ne fakt mendohet se mund te jete shenje e djallit. Ajo mund te imitoje te puthurën e gjarprit, pra ndjell te keqen.

Rihanna

Pikerisht me këngën Umbrella ajo ka ngjallur kureshtjen e konspiratorëve. Ne klip ajo kalon nga një vajze e zgjuar ne sensuale, pra nga drita ne errësirë. Ne një tjetër klip “S&M” Rihanna mban një bllok shënimesh tek e cila shkruhet: “Rihanna, princesha e Illuminatis”.Angelina Jolie

Ajo i adhuron gjarpërinjtë, luan me ta dhe i koleksionon. Këto janë shenja te forta për te thënë se është pjese e sektit Illuminati.

Michelle Obama

Ne kopertinën e Vogue-it ajo ka treguar një shenje qe i ka bere konspiratorët te mendojnë se klani Obama është pjese e këtij sekti. Cila është ajo? Pikërisht shenja me brirë qe bën me dorën e majte.Express
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Angelina Jolie

Ajo i adhuron gjarpërinjtë, luan me ta dhe i koleksionon. Këto janë shenja te forta për te thënë se është pjese e sektit Illuminati.


Michelle Obama

Ne kopertinën e Vogue-it ajo ka treguar një shenje qe i ka bere konspiratorët te mendojnë se klani Obama është pjese e këtij sekti. Cila është ajo? Pikërisht shenja me brirë qe bën me dorën e majte.


veqantë per keto dy personazhet e fundit me habiten keto info..... me shum ishte per Jolie. 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ka edhe shqiptar jo me te huaj
Shumica e vipave shqiptar e bejne vetem me ra n'sy, se lidhje s'kan as me illuminati as kurgjo me ta. Po jemi popull qe imitojme shume, e kem qef qa tshohim n'tv me bo edhe na lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po ja ne kete menyre psh, me budallalleqe :D
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Iliminuati vertete eshte pjell e djallit te mallkuar . Dhe te gjithe ata qe pelqejne dhe enderrojne te jene si keta te prekurit nga Iluminati ne fakt edhe keta jane te prekur nga djalli !
 
Last edited:

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Ku bazoheni qe jane pjelle e djallit?
E cuditshme eshte fakti se keni nje te perbashket ju myslymanet me iluminatit.

Te dy palet nuk besoni se jezusi ishte bir i zotit...por nje njeri qe la trashegimtar pas.
E iluminati i mbrojten me jeten e tyre ata.

Dominojne boten si sekt.....kjo eshte tjeter histori!
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Ku bazoheni qe jane pjelle e djallit?
E cuditshme eshte fakti se keni nje te perbashket ju myslymanet me iluminatit.

Te dy palet nuk besoni se jezusi ishte bir i zotit...por nje njeri qe la trashegimtar pas.
E iluminati i mbrojten me jeten e tyre ata.

Dominojne boten si sekt.....kjo eshte tjeter histori!
Kerkoj mbrojta nga Zoti i Lartmadheruar ne fillim !
Informohu rrethe djallit si duket dhe si jane vecorit e tij , dhe informohu me shume per iluminatin dhe simbolikat e tyre e kupton te verteten e tyre dhe bashkpunimin e tyre .
Une kam informacione qe baba i djajeve te mallkuar krenohet me arritjen e nje organizate te krijuar si Iluminati ! Dhe nese shikojme realisht mund edhe te krenohet se sa shtete e sa organizata e sa njerez i ka bere per vete . Por, krenimi i tyre eshte i afatizuar .
Dhe me habit fakti qe na bene te njejte ne me ata !! Ku e mbeshtet kete qe e ke thene ?
Kjo teme rrethe te birit te Zotit u shtjellu ne mijera here ketu , por nje gje duhet ta dini rrethe besimit se Zoti nuk ka bir (bir mund te kete baba yt dhe i imi ky eshte mekati ne fene tone qe se fal Zoti ) .
Edhe femija ne fene tone ka logjike me te arsyeshme se ju !
Zoti nuk ka nevoj per femije dhe Zoti as nuk eshte i lindur dhe as lind ke . Zoti eshte i pa fillim dhe i pa mbarim . Ai shte Nje i vetem Krijues i Gjithesise . Veq ndaleni shikoni krijesat e Tij sa e madhe eshte kjo bote , qe do te thote Zoti eshte Superfuqi aq e madhe qe menndja e tij smund ta perceptoj ne kete bote . E ju e lidhni me pelena ne ahrin e nje herbreu "zotin"( keshtu thuhet per lindjen e Jezusit qe te mos jam i komplikuar ).Dhe nga e gjithe kjo , si te jemi ne athere si ju qe te besojme ne filozofin e Palit rrethe fese se tij ne kete menyre qe logjika e shendosh se koncepton .
Dhe asnje pofet i Zotit ska qene bir i Zotit , ata kane qene njerez si ne qe Zoti i ka perzgjedhe tia shpall porosit e Tij rrethe njohjes se Zotit dhe adhurimit te Tij .
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Kerkoj mbrojta nga Zoti i Lartmadheruar ne fillim !
Informohu rrethe djallit si duket dhe si jane vecorit e tij , dhe informohu me shume per iluminatin dhe simbolikat e tyre e kupton te verteten e tyre dhe bashkpunimin e tyre .
Une kam informacione qe baba i djajeve te mallkuar krenohet me arritjen e nje organizate te krijuar si Iluminati ! Dhe nese shikojme realisht mund edhe te krenohet se sa shtete e sa organizata e sa njerez i ka bere per vete . Por, krenimi i tyre eshte i afatizuar .
Dhe me habit fakti qe na bene te njejte ne me ata !! Ku e mbeshtet kete qe e ke thene ?
Kjo teme rrethe te birit te Zotit u shtjellu ne mijera here ketu , por nje gje duhet ta dini rrethe besimit se Zoti nuk ka bir (bir mund te kete baba yt dhe i imi ky eshte mekati ne fene tone qe se fal Zoti ) .
Edhe femija ne fene tone ka logjike me te arsyeshme se ju !
Zoti nuk ka nevoj per femije dhe Zoti as nuk eshte i lindur dhe as lind ke . Zoti eshte i pa fillim dhe i pa mbarim . Ai shte Nje i vetem Krijues i Gjithesise . Veq ndaleni shikoni krijesat e Tij sa e madhe eshte kjo bote , qe do te thote Zoti eshte Superfuqi aq e madhe qe menndja e tij smund ta perceptoj ne kete bote . E ju e lidhni me pelena ne ahrin e nje herbreu "zotin"( keshtu thuhet per lindjen e Jezusit qe te mos jam i komplikuar ).Dhe nga e gjithe kjo , si te jemi ne athere si ju qe te besojme ne filozofin e Palit rrethe fese se tij ne kete menyre qe logjika e shendosh se koncepton .
Dhe asnje pofet i Zotit ska qene bir i Zotit , ata kane qene njerez si ne qe Zoti i ka perzgjedhe tia shpall porosit e Tij rrethe njohjes se Zotit dhe adhurimit te Tij .
Keni nje te perbashket thashe...ku ju bera njejte???
se te kesh nje te perbashket , nuk do te thote se jeni ident ...
 
Top