Van Persie drejt transferimit në Turqi

Luis

Tip i cuditshem :P
2qippx5.jpg

Në Turqi pothuajse janë të sigurt se Robin Van Persie do ta nderoj kampionatin me transferimin e tij.
Mediat turke që një kohë të gjatë janë duke shkruar për sulmuesin holandez që pritet t’i bashkohet Fenerbahçes në fund të stinorit.

Drejtuesit e klubit turk kanë kontakte me menaxherin e Van Persiet si dhe kanë pranuar që t’ia plotësojnë të gjitha dëshirat vetëm e vetëm që ta transferojnë në Stamboll.

‘Tulipani’, është pjesë e rëndësishme e Manchester United, mirëpo pasi ka kaluar moshën 30-vjeçare do t’i pëlqente një aventurë në Turqi, ndërsa United do të fitonte rreth 12 milionë euro nga shitja e tij.

Telegrafi
 
Top