Une, Ai dhe te tjerat.

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Tregove se ben palester me ket rast ?
Ps: do e gjej dhe une ate qe tme mbaj dhe sikur tjem aq sa do ti tjem ;) :p

Ku e gjeta kohen per palester une mo , bejaaaa tani do bej vrap cdo mengjes ne 6
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

kam krijuar idene qe nicktjeter eshte sh tip i rezervuar e meqense krijon e ka fantazi po zbulon te gjithe idet tona.. sh furbizia..:)

Hah:D
Nahhh shih se ne qe kemi vite ketej pak a sh e njohim nj-tj, ama ka gjithmone zbavitje sepse asnje ste zhgenjen :p (sekret ky shshst):p

Sa i takon temes nuk e shpika aspak, eshte situate reale.
Ju do ndaheshit per nje tradheti?
Dhe mos thonin po,sepse ka sh femra qe mbyllin syte per hir te femijeve, per hir te opinionit etj
Ndaj kjo situata eshte pak ndryshe ama nese nuk quhet dashuri
me thuaj cf ju quani dashuri?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ai me respekton, dhe mjaft me the qe skam dinjitet, une keshtu shikoj qe eshte e drejte.

Si te respekton, duke shkuar me tjetren? Hajde respekt hajde. Leqe ti s'respektoke veten, ça te presesh te respektojne te tjeret.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

jana
Jo mo se nuk jam fiks si e thote Nick ,une jam musliman dhe sigurisht qe deshiren me te madhe kam te kem 7 gra ne shtepi dhe per cdonjeren prej tyre te kem nga 7 dashnore jashte shtepise . Per momentin nuk kam aq lek sa ta plotesoj kete qe deshiroj ,por gjithsesi per kete po punoj . Po ti ca lloji i femres je ? Gjithmone sipas teorise se Nick :)

A t'keqen, qe hir te respektit qe kemi krijuar mos bej shaka kur perdor fjalen Musliman :). OSe nqs do ta perdoresh perdore me info te sakte. Se kur ja fut kshu kot tregon qe mundohesh te besh shaka me gjera te paverteta :).Per me teper ka njerez qe s'dine nga feja dhe e marrin te mireqene ate qe thua ti.
 

Monique

With or Without u
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Hah:D
Nahhh shih se ne qe kemi vite ketej pak a sh e njohim nj-tj, ama ka gjithmone zbavitje sepse asnje ste zhgenjen :p (sekret ky shshst):p

Sa i takon temes nuk e shpika aspak, eshte situate reale.
Ju do ndaheshit per nje tradheti?
Dhe mos thonin po,sepse ka sh femra qe mbyllin syte per hir te femijeve, per hir te opinionit etj
Ndaj kjo situata eshte pak ndryshe ama nese nuk quhet dashuri
me thuaj cf ju quani dashuri?

Ke kontradikte shume oj moter Lajde...ndaje mendjen se na lloshe
Se te thuash kam dy vjet e si jepem (presupozohet fizikisht,seksualisht) smund te dalesh tek target grupi te martuar..se jo per gjo po me qene e martume me ket tipin se, ste pyt hic ai kam pershtypjen - i jepesh a si jepesh , ta merr vete lol

Kur ta bosh temen serioze edhe ta japim i menje serioze :p
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Hah:D
Nahhh shih se ne qe kemi vite ketej pak a sh e njohim nj-tj, ama ka gjithmone zbavitje sepse asnje ste zhgenjen :p (sekret ky shshst):p

Sa i takon temes nuk e shpika aspak, eshte situate reale.
Ju do ndaheshit per nje tradheti?
Dhe mos thonin po,sepse ka sh femra qe mbyllin syte per hir te femijeve, per hir te opinionit etj
Ndaj kjo situata eshte pak ndryshe ama nese nuk quhet dashuri
me thuaj cf ju quani dashuri?
nicktjeter nese do kishte tradheti nuk do ndahesha une ai ishte i ndar vetvetiu pasi une nuk i plotesoja ate qe ai ka nevoje!!!
perse tiendon se femijet jetojne mire ...edukohen mire ku ka jetera te dyfishta???? cfar edukazioni mbi jeten do i jepja??? vajzave te ishin skllavere e djemve te talleshin neser me vajzat???? un mendoj qe nese dicka ka nje fund dihet pranuar ai fund... ndaj tgrm duhet ber gjithcka mos te arrihet ne ekstreme ...(gjithesesi ju ul kapelen atyre femrave qe se bejne pee hir te femijeve pasi nuk jetojne me ...per hir te femijeve )
ceshte dashuria per mua.... po te pergjigjem nga pervoja jo nga teorite apo fjalet e bukura pasi eshte dicka soggettiva (vetjake mos gaboj ) eshte nje e re qe te jep jete e nese e ushqen te gerryen ose te rimbush me te njejten monedhe duke u varur nga faktori tjeter pasi asgje nuk behet vetem! (kjo per sa i perket dashuris per nje
person x)
dashurine ne familje e shikoj si vete familja te shejte ;e po te ishte e nevojshme sot jap jeten per to!
per shoqet miqt se konsideroj aspak e shikoj si nje rraport mireqenje ne pranin e atyre personave por ska te bej me dashurin por respektin dhe korrektesine!
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

A t'keqen, qe hir te respektit qe kemi krijuar mos bej shaka kur perdor fjalen Musliman :). OSe nqs do ta perdoresh perdore me info te sakte. Se kur ja fut kshu kot tregon qe mundohesh te besh shaka me gjera te paverteta :).Per me teper ka njerez qe s'dine nga feja dhe e marrin te mireqene ate qe thua ti.

Ja pse nuk me pelqen shum mua te ndjek fene qe i perkas , sepse te imponojne te mendosh sic ata duan .
Ok per info , nje musliman a nuk ka te drejte te ket 7 gra nese do ? Shakaja ime ishte tek pjesa per do kisha 7 dashnore per cdo 1 nga 7 grate qe do kisha ,,,nese sben kjo si shaka , merre si ironi ,ose me sakte duhej marr si ironi nga personi qe po replikoja :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ja pse nuk me pelqen shum mua te ndjek fene qe i perkas , sepse te imponojne te mendosh sic ata duan .
Ok per info , nje musliman a nuk ka te drejte te ket 7 gra nese do ? Shakaja ime ishte tek pjesa per do kisha 7 dashnore per cdo 1 nga 7 grate qe do kisha ,,,nese sben kjo si shaka , merre si ironi ,ose me sakte duhej marr si ironi nga personi qe po replikoja :)

JO, s'te imponoj te mendosh si une, ama e verteta te thuhet ashtu sic eshte. Edhe pse une nuk thash mos flit, thjesht te sugjerova cdo ishte me e mire.

Sa per info, Jo, nje musliman s'ka te drejte te marre 7 gra. Ka te drejte te marre 4 dhe duhet te plotesoje xy kushtet, dhe nuk i lejohen te kete te dashura...
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Edhe k'tu na erdhi feja, me prb e saja. :uff:

Qe ti ri'kthehemi temes ... Dashuria eshte emocion/ndjenje, nderkohe qe e ndien .. eshte veshtire qe ta luftosh, e vetja arme e kesaj ndjenje eshte te Dashurosh , pasi ky eshte i gjithe qellimi ..gjithsesi. Te urresh ne k'te rast , i bien qe te luftosh/lendosh veten tende.
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Fatkeqesisht ne ditet e sotme edhe pse viti 2015 jane shume femra qe mendojne keshtu. Secila per arsyet e veta sigurisht!! Me arsyen se mashkulli ka nevoja per te cilat ne as qe vihemi ne pyetje si qenie njerezore.Femra duhet te duroje dhe mundet te duroje ndersa mashkulli jo,ndaj dhe i lejohet derisa ti ti falesh atij!!

Sa mbrapa ne vite e shpie femren ky mentalitet,kaq vite e mund,lufte per te qene te barabarta,per te na vleresuar e respektuar si qenie njerezore shkon kot!!!
 

Fly

Larguar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Per aq kohe sa e shihin veten me inferioritet ashtu do ju shohim dhe ne.
Nese e do dike e do dhe ska me pikpyetje "fizike" nga asnje gjini, gjerat nodhin se dy njerez duan te ndodhin, te tjerat jane justifikime dhe idjotesi boshe!
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ti fol per veten ti :p

Bej nje sondazh ne forum rreth virgjerise te shohim se nga nis e tera kjo,pastaj flasim!
Mos deshe te thuash sepse meshkujt duan e ste presin ty kur te vije qejfi lool... lol
 

Fly

Larguar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

nqs ste pret lere fare, paske vdek per burr ti?
pastaj as femra seshte mir te kete komplekse te tilla, nqs e do e do, nqs ti do nga 1 te ri per cdo fundjave muhabet tjeter.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Per aq kohe sa e shihin veten me inferioritet ashtu do ju shohim dhe ne.
Nese e do dike e do dhe ska me pikpyetje "fizike" nga asnje gjini, gjerat nodhin se dy njerez duan te ndodhin, te tjerat jane justifikime dhe idjotesi boshe!

Me pelqen ky komenti.

Disa femra/meshkuj e ndajne dashurine me thike ... eshte ndjenje cupa ( njerez) , nuk ka te beje me gabimet e te tjereve ....apo ndryshimet sipas gjinise.
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

nqs ste pret lere fare, paske vdek per burr ti?
pastaj as femra seshte mir te kete komplekse te tilla, nqs e do e do, nqs ti do nga 1 te ri per cdo fundjave muhabet tjeter.

Kane vdek e po vdesin meshkujt per pjeshka :p ... kshu femra desha me then lol ... e kupton dieferencen? Pastaj njerez jemi vdesim per pak dashuri edhe ne ndonjehere... cka kshu apo vetem meshkujt ndjejne!?
Kompleksi eshte tek ju me shume sesa tek femrat dhe akoma se keni kuptuar!!
Tek ajo e fundit futja kot se spo i pershtatet as temes ne fjale...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Une nese dua, dua me shpirt...megjithese ndonje dalje jasht kutise (think out of the box) nuk ben dem!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ne fakt jane ca dashuri kshu kopeja (dashnoret e ti) dhe ajo e ai qe i studiojne sebashku kandidaturat.hahahahahahaha.
Njihen te tille skenar dashurish,kane qene dhe dashuri qe i ka kap lapsi roze si nder me te fortat.
Ai e dashuroi deri ne fund ate,si asnje tjeter femer ne jeten e tij.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

nicktjeter nese do kishte tradheti nuk do ndahesha une ai ishte i ndar vetvetiu pasi une nuk i plotesoja ate qe ai ka nevoje!!!
perse tiendon se femijet jetojne mire ...edukohen mire ku ka jetera te dyfishta???? cfar edukazioni mbi jeten do i jepja??? vajzave te ishin skllavere e djemve te talleshin neser me vajzat???? un mendoj qe nese dicka ka nje fund dihet pranuar ai fund... ndaj tgrm duhet ber gjithcka mos te arrihet ne ekstreme ...(gjithesesi ju ul kapelen atyre femrave qe se bejne pee hir te femijeve pasi nuk jetojne me ...per hir te femijeve )
ceshte dashuria per mua.... po te pergjigjem nga pervoja jo nga teorite apo fjalet e bukura pasi eshte dicka soggettiva (vetjake mos gaboj ) eshte nje e re qe te jep jete e nese e ushqen te gerryen ose te rimbush me te njejten monedhe duke u varur nga faktori tjeter pasi asgje nuk behet vetem! (kjo per sa i perket dashuris per nje
person x)
dashurine ne familje e shikoj si vete familja te shejte ;e po te ishte e nevojshme sot jap jeten per to!
per shoqet miqt se konsideroj aspak e shikoj si nje rraport mireqenje ne pranin e atyre personave por ska te bej me dashurin por respektin dhe korrektesine!

Hmmm ke kapur pytje te tjera qe mund ti flasim ne tj teme me shume qejfe.
Tani une dhashe shembull, dhe nese jap shembull ka sepse si jap kot ne ajer
Idea e tradhtesite ne kete rast nuk e shoh si fakt neperkembe, dmth gjithcka behet me koshience te plote
Kohen qe me dedikon mua sia dedikon dikujte tj , gjerat qe ben per mua si ka bere per asnje
Madje madje qe ne fillim te lidhjes ia bera te qarte se per mua mund te bente cte donte sa akoma une e ai skemi bere asgje.

Dhe kur ke 2 vite me nje person...e ndjen kur ai te do.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Hmmm ke kapur pytje te tjera qe mund ti flasim ne tj teme me shume qejfe.
Tani une dhashe shembull, dhe nese jap shembull ka sepse si jap kot ne ajer
Idea e tradhtesite ne kete rast nuk e shoh si fakt neperkembe, dmth gjithcka behet me koshience te plote
Kohen qe me dedikon mua sia dedikon dikujte tj , gjerat qe ben per mua si ka bere per asnje
Madje madje qe ne fillim te lidhjes ia bera te qarte se per mua mund te bente cte donte sa akoma une e ai skemi bere asgje.

Dhe kur ke 2 vite me nje person...e ndjen kur ai te do.

gjeja me e rendesushme eshte: ti je mire? je e qete? te mjafton aq sa te jep??? nese po je ok!!
personalisht e shikoj ndryshe por nuk pretendoj as dua qe te shikojn te gjithe boten si mua.. bote me ngjyra bote e bukur!
por un jam egoiste cfar eshti imi deshiroj te jet vetem i imi sikur une ti perkas vetem atij...
do guxoja te pysja ti ,nese ishe ti ne rolin e tije do te donte sic e do ti ate??? do te pranonte???
pasi ka edhe nga ata qe quhen shkembys...liria dhe deshirat jan si fantazia..mjafton te pranohen e te deshirohen dhe gjithmone pa cenuar deshiren dhe lirin e tjetrit!! nese kjo eshte liria .. deshira jote ji e lire edhe pse un e shikoj skllaveri temporanea deri sa ti te njohesh te te bejn te perjetosh respektin e vertet dhe te vleresojne si personin e zgjedhur por mbi te gjitha si person jo si numer absolut !
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ky tipi ja paska kalu Brooke Logan-it te Beautiful lol
i lumt byca :D

Po perpiqem per 1 cast te kthehem serjoze sepse ktu eshte per te qajt e jo per te qesh.
Cdo beja un?
Dashurin do tja fusja andej ku ja fut te tjerave 'dashurine' (me falni per fjalorin)
Nqfs nje person i till qeka kaq i zoti te japi gjith ket dashuri, imagjino per nje cast se sa dashuri mund te dhuroj dike tjeter qe sdo te nderronte kurre me femer tjeter.

Urrej femrat pasive,
mir ju a bejne...
e meritoni.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Ky tipi ja paska kalu Brooke Logan-it te Beautiful lol
i lumt byca :D

Po perpiqem per 1 cast te kthehem serjoze sepse ktu eshte per te qajt e jo per te qesh.
Cdo beja un?
Dashurin do tja fusja andej ku ja fut te tjerave 'dashurine' (me falni per fjalorin)
Nqfs nje person i till qeka kaq i zoti te japi gjith ket dashuri, imagjino per nje cast se sa dashuri mund te dhuroj dike tjeter qe sdo te nderronte kurre me femer tjeter.

Urrej femrat pasive,
mir ju a bejne...
e meritoni.

Pse pasive?Apo sme lexove fare cf kam thene deri tani?
Mua sme ben asnje pershtypje me te ndihem mire me veten..me ate


Beatiful ia kam lene te aferme pensionista te katit te 3
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Pse pasive?Apo sme lexove fare cf kam thene deri tani?
Mua sme ben asnje pershtypje me te ndihem mire me veten..me ate


Beatiful ia kam lene te aferme pensionista te katit te 3


cdo te thuash, qe urren veten? qe ste rrifet fare se cfare bejn te tjeret me ty?
qe ste bon drit syri nese te propozon te besh nje treshe dhe ti pranon sepse e do?
po sikur te te mbyste ne dajak; do pranoje sepse te don ndrryshe nga te tjerat?

me mir mthuj: eshte sex simbol dhe sdu me dit nese ka te tjera sepse jam UNE ajo qe po e perdor.
Ateher po... do te shtregoja doren.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

cdo te thuash, qe urren veten? qe ste rrifet fare se cfare bejn te tjeret me ty?
qe ste bon drit syri nese te propozon te besh nje treshe dhe ti pranon sepse e do?
po sikur te te mbyste ne dajak; do pranoje sepse te don ndrryshe nga te tjerat?

me mir mthuj: eshte sex simbol dhe sdu me dit nese ka te tjera sepse jam UNE ajo qe po e perdor.
Ateher po... do te shtregoja doren.

Per ca merr flake keshtu e flet percart mi

Me gjej nje fjali te vetme ku kam shkruar ate une
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

Per ca merr flake keshtu e flet percart mi

Me gjej nje fjali te vetme ku kam shkruar ate une

aman mi ku mpe qe mora flak
apo e kishe per shallin .-.

Siper te tema shkruajte qe je e lumtur kshu; ateher cfare mendimi kerkon nga ne?
Un kshu e shof... si nje lidhje te semure
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

aman mi ku mpe qe mora flak
apo e kishe per shallin .-.

Siper te tema shkruajte qe je e lumtur kshu; ateher cfare mendimi kerkon nga ne?
Un kshu e shof... si nje lidhje te semure

Tani do flasim per ty apo per temen?

Po deri tani ke dhene 10 versione, une sdi ke te marr per baze.
 
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

2 vjet qe me do dhe e dua dhe akoma si jam falur atij..


Boh ca dashurie eshte kjo?! Dashuria nuj quhet e tille po nuk e jetove deri ne detaj. Une do e perkufizoja fiksim ndaj dikujt por kurrsesi dashuri.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Une, Ai dhe te tjerat.

2 vjet qe me do dhe e dua dhe akoma si jam falur atij..


Boh ca dashurie eshte kjo?! Dashuria nuj quhet e tille po nuk e jetove deri ne detaj. Une do e perkufizoja fiksim ndaj dikujt por kurrsesi dashuri.

Cdo gje eshte e justifikueshme :)
 
Top