U be kohe.

U be kohe pa u pare, malli aq me ka marre!
Akoma vazhdoj te besoj,qe zerin tend prape do ta degjoj!
U be kohe,qe ai hesht , numri yt, aty ka mbete.
Nuk gjej guxim te ta largoj,ne mendjen time te dhimbjes akoma shpresoj!
Ne keto dite kam ndjer trishtim!
Sa boshllek ke lene ne shpirtin tim.
Nuk guxoj te shoh as fotografit,se pastaj trishtimi behet komplet i zi.
Dhe ti e di qe do trishtohesh,keshtu gjej forcen dhe udhtoj ,
neper momente e perqafime,mbushur me dashurin ,qe ti i dhe jetes sime.

31.12.2021.
Athens. 11:55 AM.
 
Top