• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Trump habit me qëndrimet e tij, organizatën kurde e quan më të keqe se ISIS

Vajza

💕
Staf në FV.AL
PKK “mbase” përbën kërcënim më të madh terrorist sesa organizata terroriste DEASH, tha presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, raporton Anadolu Agency (AA).“Tani PKK, e cila është pjesë e kurdëve, siç e dini, është ndoshta më e keqe në terror dhe kërcënim më i madh terrorist në shumë mënyra sesa DEASH-i”, tha Trump gjatë një konference të përbashkët për media me presidentin Italian Sergio Mattarella.“Unë nuk do të përfshihem në një luftë midis Turqisë dhe Sirisë, veçanërisht kur, nëse i shikoni kurdët, përsëri e them këtë me shumë respekt, ata nuk janë engjëj…Ne po bëjmë që kurdët të duken si engjëj”, tha ai, duke iu referuar organizatës terroriste YPG/PKK.Më 9 tetor, Turqia nisi operacionin “Burimi i Paqes” në lindje të lumit Eufrat në veri të Sirisë për të siguruar kufijtë e saj duke eleminuar elementet terroriste dhe për të garantuar kthimin e sigurt të refugjatëve sirianë dhe integritetin territorial të Sirisë.Ankaraja vazhdimisht ka potencuar se operacioni nuk ka në shënjestër kurdët, por synon ta pastrojë rajonin nga organizata terroriste PKK dhe dega e saj siriane YPG.Në fushatën e saj terroriste më shumë se 30-vjeçare kundër Turqisë, PKK, e listuar si organizatë terroriste nga Turqia, SHBA dhe Bashkimi Evropian, është përgjegjëse për vdekjen e rreth 40.000 njerëzve, përfshirë shumë gra dhe fëmijë.
 
Top