Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Ylli-1

Etnoshqiptar
Po e hap kete teme ne te cilen do doja te postoni mendimet e juaja filozofike, gjithesesi jo te kopjuara apo cituara.

Ju falemnderit.

Ja po sjell une nja dy sa per fillim:

Po nuk dashurove - venitesh, po dashurove - cmendesh

Po e fillove diten me lote, do ta perfundosh me ulurime!
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Ka gjarperinj, po ka dhe Shqipe!

ekziston e keqja, por ekziston dhe ajo qe e mposht te keqen - kjo shprehje me ka dale nga goja ne lidhje me karakterin e shqiptareve:)
Dikush tha qe ne Shqiperi ka shume gjarperinj te cilet nuk mund te mposhten sepse rriten me shpejtesi marramendese, une iu pergjigja "ka gjarperinj por ka dhe SHQIPE" (ne sensin shqipetare shqiponja qe hane gjarprin):)
 

Mad_Knight

Anëtar i ri
Gjithmon eshte dikush nga mbrapa qe ka plane me te mira se ty!!
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Mos e kurse diturine, por shperndaje, sepse nga fara e mbjellur e diturise do te lulezoj kombi.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Kurr mos mendo se je me i menquri ne bote, sepse me kete tregon budallallekun tend?!
 

baby-angel

Thpilt
Hihii, u bene dy tema njesoj..Po patet mundesi bashkojini. Flm. :)
 

NnnnnN

OutLaw
Feja i krahason disa sjellje te njeriut me anë të kafshëve, ndërsa shkenca po i shpjegon lëvizjet e kafshëve me ato të njerëzve!
 
Vetem njerezit e dobet dashurojne njehere ne jete
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ish e vertete se sa t'jetosh ne kete jete. Kurre nuk ke me gjete shoqeri te vertete :)
 
If you dance with the devil, devil dont change.The Devil changes you
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Prej 1 Dinarit mundohu mi bo dy.
 

ssokoll

Release Yourself
Te shkosh ne kishe nuk te ben krishter ashtu si te shkosh ne garazh nuk te ben veture!!

kete ja thash njerit qe me thonte te mos shkoj ne kish te informohem per kulturen krishtere se une jam musliman!
 

florinda

Antarë i ri
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

pendohu per ate qe se ke ber,sepse ate qe eke ber esht e shkuar
 

Drenusha

Anëtar i ri
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Jeta eshte jet!!! Sot je e neser nuk je!!! Andaj shfrytezoe sa te mundesh....:)
 

Halis

Anëtar i ri
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Dikush guxon dhe lumturohet...dikush frikesohet dhe zhgenjehet...
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

plumbi eshte e verteta e fundit...!
 
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Pasqyra eshte i vetmi vend ku une mund te qaj e ajo mos te qesh me mua.
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

Ne jete asgje nuk eshte e lehte, madje edhe te ushqehesh kerkohet te pertypesh.

Te enderrosh ate qe s'ke te ben te mos vleresosh ate qe ke.

Udhetimi i jetes eshte i njejte per te gjithe, me nje fillim, me veshtiresi te medha dhe me nje fund.

Ate qe sjelle sekondi se sjellje nje jete.
 

inushja2

preshevare
Titulli: Thënje filozofike (jo të kopjuara)

-- Nuk dua vetem ti realizoj endrrat e mia, por ti dua edhe pasi ti kem realizuar ! :(

-- Nese trishtimi te vret , ateher bota qenka e mbushur me lugat (si shkrueht shumes? lool ) LOL
 

Galleon

Antarë
Mendja njerezore eshte e komplikuar .. Ajo krijon te gjitha llojet e ndjenjave njerezore ka nje force qe pushton mendjen dhe shpirtin , nga formula e gabuar e natyres .. Por une besoj qe njeriu eshte me i forte se vet natyra
 
Top