• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Thenie Motivuese

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
NE fb është kjo faqja, Spirit Science&Themindunleashed te cilat i ndjek shume pasi ka mjaft thenie inspiruese. Keshtu që mendova pse mos ta sjell dhe ne forum ? :D...Njerezit mendjehapur, nuk imponojne besimin e tyre tek te tjeret, Perkundrazi ata pranojne gjithe realitetet dhe perspektivat e jetes duke jetuar jeten e tyre ne paqe dhe pa gjykuar askend.


Nuk je i vetmi. Dhe une perpiqem te gjej balancen per veten time :D
Sa me i forte behesh, aq me i mire do jesh.


 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Thenie Motivuese

Njerezit e sukseshem vs Njerezit e pasukseshem 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Thenie Motivuese

Me pelqejne edhe pse keto fotot ne anglisht me bejne me dhimbje koke!!
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Thenie Motivuese

Dhimbja është menyra e trupit per te te treguar se e ke shtyre veten ne limit...

I cili është ekzaktesisht vendi ku do që te jesh...

"një ushtar"
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Thenie Motivuese

Qenkan fshire tera fotot, ncnc....

një thenie mjaft motivuese është ajeti kuranor: "Pas veshtiresise vjen lehtesimi".
Sa her që perballem me ndonje sprove kujtoj kete rrjesht, dhe them me vete. Forca.. do kaloje.. është e premtuar që lehtesimi do vij. Dhe vertet vjen, madje te shijon aq sh sa se ke idene.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie Motivuese

"Duhet që gjithmone te kete dy lloje artesh: arti-i-arratisjes, sepse njeriu ka nevoje per arratisje po aq sa ka nevoje per ushqim dhe gjume te thelle; dhe arti-alegori, ate art që do e mesoje njeriun ta çmesoje urrejtjen dhe te mesoje dashurine."
― W.H. Auden
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Thenie Motivuese

"Kush Guxon, FITON" , forcat speciale Angleze (SAS)

...ndersa e preferuara: "Me mire një dite si Luan, se sa 100 vjet si dele" Benito Mussolini.

hajduti
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Thenie Motivuese

kur një rruge i shkon deri ne fund,ndrysho rruge;ndryshimi te ben te ecesh perpara.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Thenie Motivuese

Duhet ti mbledhim kshu si te korrurat e kombajnave apo duhet nxjer nga xhepat tane.

Nese ke ardhur ne kete jete sa per te lene dy statistika vdis sot, që tani, ne te kunderten fillo, që nga vetja, mu tani.

Thene nga plaku, pas mesit te nates se pare te dhjetorit :vesyze:
 

Jetmira

..........
Titulli: Thenie Motivuese

E qeshura Sdo te thote se je gjithmon e lumtur, thjesht do te thote se je një person i forte
 

Jetmira

..........
Titulli: Thenie Motivuese

Njerezit Jan Si Qelqi,
kur ka diell shkelqejn
por ne erresire tregojne bukurin e tyre vetem
nese ka drite brenda
 

Jetmira

..........
Titulli: Thenie Motivuese

E ardhmja ju perket atyre që besojne ne bukurine e endrrave te veta"

"një ide e vetme,një shkendi e pa pritur mendimi mund te kete vlere një milion dollareshe"

"Vetem ata që guxojne te deshtojne ne mase te madhe gjithmone mund te arrijne shume"

"Jeta është një jehone ate që e keni derguar kthehet prapa"

"Kurre mos lini pas dore një mundesi per permisim"

"Pengesat jane ato gjera te shemtuara që ju i shihni,kur largoni syte prej qellimit tuaj"


"Te jeni ketu dhe tani"

"Gjeja me e mire që mund te beni per boten,është që ju te beni per veten"

"E kaluara nuk ju perket juve por e tashmja"

"Ne kete jete nuk ja vlene te brengosemi per asgje,sepse askush nuk ka dale i gjalle nga kjo jete"

"Rrezohu shtate here por ngrihu tete here"

"Mos i degjoni ata që thone ndaloni se enderruari perballuni me realitetin.

"Per te marre ate që kurre nuk e keni pasur ju duhet te beni ate që kurre nuk e keni bere"


"Mesoni gjithqka nga gabimet e te tjereve,sepse jeta është shume e shkurter per ti mesuar te gjitha vete"
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Mos keni frikë, kur ju ecni ngadalë....

Keni frikë atëher, kur ju vetëm qendroni.... /kot/ !
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nëse diçka është mjaftueshëm e rëndësishme edhe nëse shanset janë kundër jush, ju duhet gjithësesi ta bëni atë...

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Kur një derë e lumturisë mbyllet, hapet një tjetër..... por ne shpeshherë shikojmë aq gjatë nga dera që po mbyllet, saqë nuk e shohim fare atë që është hapur tani para nesh....

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Nëse dikush hedh gurë në jetën tënde (qellimin tuaj, planin tuaj), atëher mvaret TI cfarë do të bësh me ata gurë?

Do të ndertosh një MUR, apo një URث ?
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Fshehtësia e MUNDثSISث qëndron në DثSHIRث:Kush dëshiron, gjen RRUGث....

Kush nuk dëshiron, gjen arsye.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Tek çdo anë negative, ka një anë pozitive.......
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
 

Jetmira

..........
Njerezit e sukseshem jan njerezit me zemren me te ftoht ,jo se i krijoi (Natyra) por njerezit i shnderruan ne te till :D
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Never give up on your dreams.... 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

të gjitha gjërat janë te veshtira, derisa ato te behen te lehta....... dhe asgje nuk është e lehte derisa nuk fillon.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Sa më shumë që ngrihemi, aq më shumë të vegjel dukemi në veshtrimet e atyre që nuk dijnë të fluturojnë... 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pengesa më e madhe është frika...

Ndjenja më e keqe është zemërimi...

dhe gabimi më i madh është braktisja...
 
Last edited:
Top