Teorite Konspirative!

Hi guys đŸ€— Si i keni punet me teorite konspirative? Dihet qe historikisht keto teori kane qene pjese e kultures popullore dhe sociologe, historian, psikologe, filozofe jane perfshire ne diskutimin e saj.
Mendimi filozofik per komplotet mund te gjurmohet deri tek Niccolo Machiavelli. Makiaveli diskutoi komplotet ne vepren e tij te njohur, Princi.Qellimi i Makiavelit ne diskutimin e tij per komplotet eshte te ndihmoje sundimtarin te ruhet kunder komploteve te drejtuara kunder tij.

Ju besoni apo nuk i lexoni e degjoni fare? C'mendim keni per komplotet e agjenteve dhe forcave "sekrete".
Ulja ne Hene ishte e vertete apo mashtrim i organizuar nga Nasa?!
Sulmi i kullave binjake ishte veper e Alkaedas apo e qeverise Amerikane?!
~~~~~~~
Cfare teorish te tjera mund te sjellim ne vemendje?!
Pse jo dhe te diskutohen teorite e shumta qe qarkollojne per diskutim te metejshem.


SmartSelect_20221017-233956_Chrome.jpg
 
Nuk besoj në uljen e njeriut në hënë.
Nuk besoj që alkaeda organizoj sulmin ajror.

Në të parën, e kanë bërë per superioritet psikologjik në garën drejtë hapsirës me Rusët
Në të dytën, për një motiv për të hyrë ushtarakisht në Afganistan.

Pallavra amerikane t'i themi. Por po i vjen fundi ati rendi botëror të krijuar nga ata. Si xhandar të botës.
Këto ditë Rusia me shumë vende e tjera janë mbledhur në san pieterburg dhe i kanë dhënë nisje të themelimit të një rendi të ri botëror.
Këta vende të mbledhura në Rusi kanë më tepër se gjysmën e popullsisë botërore.
Një rend i ri botëror ka nisur..
 
Nje teori tjeter qe kam degjuar sefundmi eshte fakti se ka politika te caktuara dhe shqiptare te vilat po punojne qellimisht per shpopullzim te Shqiperise. Se kujd do tja japin Shqiperine se di, por me siguri copetim per fqinjet. E vertete? E rreme? đŸ€·â€â™€ïž
 
Nje teori tjeter qe kam degjuar sefundmi eshte fakti se ka politika te caktuara dhe shqiptare te vilat po punojne qellimisht per shpopullzim te Shqiperise. Se kujd do tja japin Shqiperine se di, por me siguri copetim per fqinjet. E vertete? E rreme? đŸ€·â€â™€ïž
Ndarje gjeografike nuk ma merr mendja.. por ndryshim i popullsisĂ« kjo po. Kjo politikĂ« Ă«shtĂ« nĂ« tĂ« gjithĂ« EuropĂ«n...krijojnĂ« konflikte pĂ«r qĂ«llime gjeopolitike, si rezultat krijohen spostime masive tĂ« popullsisĂ« ...ku po shkojnĂ«..😁nĂ« EuropĂ«.
Pata hasur njĂ« deklaratĂ« tĂ« pĂ«rsonazhi politikan tĂ« njohur qĂ« s'po mĂ« kujtohet kush ka qenĂ«, qĂ« thotĂ«: kur njerzĂ«ve nuk ju pĂ«lqen mĂ« politika nga neveria, politika ndrron njerzit 🙈
Nuk ju intereson rraca apo besimi, mjafton të hyjnë masivisht njerëz të rinjë që shumohen pa prob. Se kta vendalitë nuk bëjmë më fëmijë..
duket absurde, por faktikisht dekadĂ« pas dekade kjo po ndodh đŸ€·
 
Iluminati dhe masoneria per shembull edhe une mendoj qe jane ne te vertet organizatat me te medhat te djallit te mallkuar.
 
Kam degjuar dikur shume dokumentar,shume cka eshte interesante ne to.
Por besoj qe konsipracionet e verteta nuk dalin per lexim per ne.
Gjithesesi shpesh e verteta e hidhur eshte ne konspiracionet,qe ne masa e gjere i quajme` komike-traxhike`.
 
Top