Tek ti do vi!

Status
E mbyllur për postime të tjera.
Shiko fotografinë 1934823

Dhjetori i "zbrazet" dritat ndezi ashtu si une ndonjehere ndez deshiren per te shkruar endrra te zeza neper copeza letrash te bardha.
Pena eshte akull e ftohte, filloj ta ngroh me ajrin e frymes sime qe te mund t'i mbush mendjen te nxjerre dy rreshta qe mi kerkon Nevertiti çdo fillim muaji ne pm, e qe ne maje te hundes ma ka sjelle. lool
Nis e shkruaj per deshirat qe thone se dhjetori ploteson e qe mua rralle here me ka trokitur ne dere i tille.
Nje lajthitje e momentit me dergoi ne mendime mbase te pamundura por te embla sa vete kuptimi i jetes.
Nje fjale qe gezoi shpirtin tim u be kryefjala e kesaj nate te gjate e te mundimshme.
Ajo fjale qe ndonjehere mungon aq shume.
Pak nga pak fillova te trazoj qenien time me çaste aq shume te enderruara.
Fryma po me merrej, diçka po me mbyste, asgje nuk po kuptoja me.
Per nje moment "preka" dhjetorin tim!

Nje shkrepetime verboi syte e mi te trazuar permes xhamit te veshur me mijera buleza deshirash dhe zemerimesh.
Mjegulla nga gjumi u zgjua pas shiut dhe mbuloi çdo rruge te qytetit te shenuar e bashke me to edhe deshirat e zgjuara.
Po pse kshu valle?!
Mbase kjo eshte forma qe ne i japim gezimit te pamase, nje fjale, nje gjest, nje mimike mbase edhe nje lamtumire e pathene qe çjerr çdo mendim tonin te pafajshem aq sa edhe te pamundur.

Dritherima me pershkruan trupin dhe mendjen.
Syte e mi filluan te vizatojne lule te çrregullta aty ne letren e bardhe bashke me germat e penes se lodhur nga i ftohti i acarte qe ka mberthyer shpirtin tim.

Shkruaj e noto ne dhimbje dhe dashuri o pene e mallkuar...

Shiko fotografinë 1934822
 
C`tu bej rrjeshtave qe me pelqyen,se te bejaa nje DISSS te madh per faktin qe shkrun ketu e nuk i sjell atyyy,tek konkursi hahahahaha.
 
Dinke te shpreheshe ti?? Se s'me dalin llogarite. 🤔 🤣

Mire mire por dhe qe s'e ke cu te Nevi mir e ke bo.
p.s.1.Nuk fitoje me kete jo 😋(false)
p.s.2.1 me pak n'konkurs😆 (true)
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Tema të Ngjashme

Top