Te vaksinuarit ketu. :P dhe jo vetem!

JEni vaksinuar apo jo?


  • Totali i votuesve
    33

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Une i kam ber te dyja vaksinat per shkak te rrethanave qe ndodhesha .....Deri tani skam pas ndo nje shqetsim te shohim me von cmund te ndodh....
 

Electra

Lart atje mbi re …🥀
se desh harrova ..fill pas vaksines kam pasur aritmi te shpeshta se dij ne eshte rastesi apo pasoje 🤷🏼‍♀️
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Ne Amerike edhe pse eshte bere me detyrim per ushtrine, nje perqindje e madhe e ushtareve e kane kaluar afatin dhe nuk duan ta bejne.

Garda kombetare ne shtetin Oklahoma nuk deshiron ta beje e per kete ka dhe mbeshtetjen e qeverise lokale. Si ndeshkim Pentagoni nderpreu financimet per ta dhe Oklahoma u pergjigj duke mos derguar parate e taksave. Te shohim si do te vazhdoje ky pershkallezim.

Biden gjithashtu nxori nje urdher detyrimi per punetoret qe punojne ne bizneset private, por pati protesta dhe urdheri u pezullua.

Keto lajme i lexova perciptazi ne internet, por nuk di sa te sakta jane.
 

Desa

Felix - Culpa
E vaksinuara prezente. Në pritje të dozës së tretë 😁
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
I vaksinuar se paku nja 10 here nga femijeria.
Per covid 19. Kahere me te dyja.
 

MrCool

Old School.
Une nuk e kam bere akoma per dy arsye..
E para eshte se e kalova virusin ne fund te gushtit dhe mendoj se kam akoma imunitet natyral..

E dyta eshte se nuk ja kam fort besen vaksines.. Me shendet jam mire dhe nuk dua qe me doren time, me vetedije, te behem pjese e atij 2 perqindshit tek te cilet le pasoja apo shkakton efekte anesore..

Gjeja e vetme qe do me shtynte te vaksinohem eshte udhetimi jashte vendit, me qe shumica e shteteve kerkojne te kesh marre te dyja dozat per te hyre.

Gjithsesi, do pres dhe ca sa ta bejne me 3 doza qe te ngrihen ne proteste ata qe kane bere dy dozat dhe te shfuqizojne ligjin :p
 
Top