• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Te harroni ish të dashurin!

Marla

Rootless Tree!
Nëse ndiqni këshillat e Living, për një kohë shumë të shkurtë do të arrini të harroni ish të dashurin tuaj dhe të vazhdoni përpara…

Bëni pushime

Merrni pushime për të shëruar plagët që keni marrë nga ndarja. Shkoni në një vend ku nuk do të mund të komunikoni me ish të dashurin dhe kjo do të jua bëj shumë më të lehtë që ta harroni. Kjo nënkupton që ju duhet ta fshini numrin e tij, ta bllokoni nga Facebook si dhe mos e ndiqni në Twitter.

Dilni me miq

Nuk ka asnjë përmirësim nëse rrini në shtëpi dhe mërziteni andaj ftoni miqtë tuaj dhe dilni më shumë. Dilni, argëtohuni, udhëtoni apo shkoni diku për fundjavë dhe kaloni një kohë të mirë. Shikoni vazhdimisht filma dhe kaloni më shumë kohë me njerëzit që doni, sepse asgjë nuk ju bën të ndiheni më mirë sesa familja dhe miqtë.

Filloni një lidhje te re

Kur ndiheni e gatshme, atëherë është koha të filloni një lidhje të re. Për këtë do të ju nevojiten javë ose muaj por është mirë që ju të flirtoni. Dilni me shoqet tuaja dhe takoni meshkuj të ri. Nuk është e rëndësishme që lidhja të jetë diçka serioze, por thjesht një djalë i ri në jetën tuaj do të jua kthej vetëbesimin.

A mund të jeni miq me ishin tuaj?

Për disa është shumë e lehtë por për disa jo. Gjëja më e mirë është që mos ta shihni për një kohë derisa të kuptoni se nuk ndjeni asgjë për të. Gjithmonë do të jetë vështirë për ju takimi i parë me të, por kjo do të jetë për të mirën tuaj. Nëse nuk mund ta përballoni takimin me të atëherë kjo do të thotë se ju nuk mund të jeni miq. Nëse tashmë jeni në një lidhje tjetër, duhet të merrni në konsideratë edhe ndjenjat e partnerit tuaj sepse as ju nuk kishit pasur dëshirë që ai të jetë mik me ishin e tij. Merreni shtruar dhe bëni zgjidhjen e duhur.


portalb
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Tema eshte serioze mos ma ktheni ne chit chat se ju griva :D
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Tema eshte serioze mos ma ktheni ne chit chat se ju griva :D
ahhahahaha :p

Sa per temen,si te besh tgjithe keto gjana te mira per veten,jo me harru,po cpo i duhet robit hic i dashuri :p
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

nuk duhet ti publikoni kto gjona se na fiket :p
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Une thashe eshte teme serioze... po ste beson njeri ste beson :p
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

as ti se beson vete veten tate...

kete shkrimin me siper do e permblidhja me nje fjali "per inat te sime vjehrre ,shkova fjeta me mullixhine"
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

as ti se beson vete veten tate...

kete shkrimin me siper do e permblidhja me nje fjali "per inat te sime vjehrre ,shkova fjeta me mullixhine"
Une do e perkufizoj ndryshe... plumbi del me plumb :D
 
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Me shqeteson ajo pika
'Te ngelemi miq''
jam mundu me sinqeritet te perfitoj nga ajo miqesia lol
por perveç mallkimit dhe tersllukut qe me solli ajo miqesi e poshter
me ka ngel vetem te rri gjith kohes me pushime
:p
 
Last edited:

Kila

VIP
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Un smendoj se funksionon gjithmon... jam e sigurt qe jo :uff:
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Me shqeteson ajo pika 6
te ngelemi miq,
jam mundu me sinqeritet te perfitoj nga ajo miqesia lol
por perveç mallkimit dhe tersllukut qe me solli ajo miqesi e poshter
me ka ngel vetem te rri gjith kohes me pushime :p
O ti shoku ktet nr 6 ku e gjete apo te zuri dhe ty :D

Ti Kila sa eksperienca ndarjesh ke pas?
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Une do e perkufizoj ndryshe... plumbi del me plumb :D
jo po hekuri rrihet sa osht i nxehte

jo pra jo...sepse duke mos qene ende e pastabilizuar , (duke llogarit qe ke ndjere per ate robin) ben gabime qe me pas kur i thret menjes ...eshte vone,

e mira eshte ti japesh vetes kohe te mesohesh me idene, ta pranosh realitetin te pelqen a jo dhe me pas po....koha te tregon vete kur ka ardhur momenti per upsi dupsi te radhes......oki?
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

O ti shoku ktet nr 6 ku e gjete apo te zuri dhe ty :D

Ti Kila sa eksperienca ndarjesh ke pas?
shiko se ne fakt te kishte zone ty.....mos i myll mo syte kur lu kukamcefti se mezi te dilka efekti ty :p
 
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Marla mos u perqendro ke numrat lol
e paskam shkrujt gabim :p
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Kila funksionon ajo gjoja atje nalt pervec pikes funit tjesh e sig. :p
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Vetem se ka i gjo ti Kila se kto qe praktikojn ate variantin me siper gjejn dike tjeter vetem per inat te atij qe dun te harrojn por qe si perfundim gjith jeten menjen ke ai e majn...
 

Kila

VIP
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Vetem se ka i gjo ti Kila se kto qe praktikojn ate variantin me siper gjejn dike tjeter vetem per inat te atij qe dun te harrojn por qe si perfundim gjith jeten menjen ke ai e majn...
cti bej jam njeri qe smbaj inat :dora:
 
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Shume keshilla te vlefshme, faleminderit telegrafi :p
 

LoSsT

VIP
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Epo me ta fut dhe Kila me 3 experienca ksaj i thone tja japesh vetes bam !

Per te dhene keshilla per vujtjen e femrave qe i lejn meshkujt duhet me menu si femer, Lol

Ndersa si te harrosh i femer e kam pergjigjen gati dhe shum efikase e harro direkte, po kjo kur ti vij rradha asaj temes, i here prei here po qajm hallin e gravet.
 

Kila

VIP
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

Epo me ta fut dhe Kila me 3 experienca ksaj i thone tja japesh vetes bam !

Per te dhene keshilla per vujtjen e femrave qe i lejn meshkujt duhet me menu si femer, Lol

Ndersa si te harrosh i femer e kam pergjigjen gati dhe shum efikase e harro direkte, po kjo kur ti vij rradha asaj temes, i here prei here po qajm hallin e gravet.
numerova 3 te fundit ... lol :sun:
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

hahahahahhaa Kila po totali sa o mi 33 ? he me ta lumsha kalimash motra lol
 

Kila

VIP
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

hahahahahhaa Kila po totali sa o mi 33 ? he me ta lumsha kalimash motra lol
crendesi ka mund te jet 13 ose dhe 333 .... redesi ka qe te jemi dhe brenda temes sja kam pre kujt po duhet me e praktiku si sitil ...lol lol
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Te harroni ish të dashurin!

crendesi ka mund te jet 13 ose dhe 333 .... redesi ka qe te jemi dhe brenda temes sja kam pre kujt po duhet me e praktiku si sitil ...lol lol
o Kila me ket qe the sec kom i dyshim qe ti ske pas ende te parin ....
 
Top