Te dalesh nga trupi yt eshte e mundur??

Passion

Banned
une kam nje ebook praktike per menyren se si te dalesh nga trupi,une kam arritur deri ne piken kur fillon trupi te dridhet po skam dale dot,duhet menaxhuar mire frymemarrja dhe meditimi per te shkuar ne gjendje trance

E dija qe kete postim e kam shkruar une,vec kur pashe nofken Andi me siper. :)
 

Monique

With or Without u
E ke provuar me meditim?

Kete pa meditim ne gjume nuk e njoh

Jo skam provuar asnjeren
Nga biseda me nje pedagoge qe ka mbaruar Psikologji Klinike , me ka thene se hipnoza mbi mua mund te jete e rrezikshme. Ne varesi te jeteve te meparshme njeriu shume gjera i fshin. Ceshrja eshte se nuk dihet kush kemi qene e cmund te dali me pas.
Mund te kem qene nje varesese seriale psh....hipnoza mund te me bej qe alterego qe fle brenda meje te zgjohet....dhe zot na ruaj!
Edhe pse i dhashe nota humori kjo eshte e vertete.
Zonja me keshilloi te bej seanca meditimi e vetem kur te jem gati ,te provoj te zbuloj identitetin tim ne jetet e tjera.
Sma mban vec
 

Passion

Banned
Jo skam provuar asnjeren
Nga biseda me nje pedagoge qe ka mbaruar Psikologji Klinike , me ka thene se hipnoza mbi mua mund te jete e rrezikshme. Ne varesi te jeteve te meparshme njeriu shume gjera i fshin. Ceshrja eshte se nuk dihet kush kemi qene e cmund te dali me pas.
Mund te kem qene nje varesese seriale psh....hipnoza mund te me bej qe alterego qe fle brenda meje te zgjohet....dhe zot na ruaj!
Edhe pse i dhashe nota humori kjo eshte e vertete.
Zonja me keshilloi te bej seanca meditimi e vetem kur te jem gati ,te provoj te zbuloj identitetin tim ne jetet e tjera.
Sma mban vec

Kthimin kane frike,prandaj sugjerohen parapregatitjet me ato c'ka ju kane keshilluar.

(Nje pyetje).

Une s'kam nofke tjeter,sikurse as i rregjistruar dy here ne forum,nga doli postimi im me nickname andi000000000000000111111 ? :D
 

Monique

With or Without u
Kthimin kane frike,prandaj sugjerohen parapregatitjet me ato c'ka ju kane keshilluar.

(Nje pyetje).

Une s'kam nofke tjeter,sikurse as i rregjistruar dy here ne forum,nga doli postimi im me nickname andi000000000000000111111 ? :D

Ose ndonje anomali...qe sbesoj
Ose ky andi ta ka vjedh dhe e ka shit si te tijin lol

Me dha ca materiale per ti lexuar , c'eshte miditimi, hipnoza e per cfare sherbejne.
Ceshtja eshte se une jam produkt frike...ose e shkuara ime ka nje ane te erret ku vetja me idenkson mos te shkoj ne kerkim te shuarjes se kureshtjes....
Se di
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ne jemi nje mase energjie qe shpesh zbroksete ne ne,dhe krijon nje fuqi gati shperthyese.
E gjej normale, pasi ajo energji eshte shume here me larte me pjlmet se sa instrumenti "trup i joni" qe e mban.
Kete lloj ndjesie qe pershkruan eksperimenti, shpesh ne e takojme neper enderra.
Por jane endrra shume te lodhshme per fizikun.
 

Zana1

Braveheart
Sipas shkencetareve eshte shkeputur lidhja trurit qe perpunon informacionet sensorjal.

E pra , kjo eshte e mundur ... sepse nuk ka energji permbi energji, pra eshte e pamundur ne forme apo menyre tjeter.

Kjo gje te ndodh ndonjehere edhe ne gjume ( enderr ) . Nga ato llojet e enderrave ku vertet mendon qe po bie nga diku, po mbytesh ne lume , po fluturon etj etj etj packa qe nuk ke dike verdalle , qe te te studioje.
 

Bukowski

Gjumash
E dija qe kete postim e kam shkruar une,vec kur pashe nofken Andi me siper. :)

hahah ti i ke bere dhe like :D kam harruar te uroj per detyren e re :)
 

Bukowski

Gjumash
Ndoshta shume ketu e ironizojne kete teme por jam i sigurt se sa me shume te provonin meditim aq me te vetdijshem do shpreheshin.

Hipnoza eshte dicka tjeter, ka te bej me nendijen nese mund ta quajm keshtu ne shqip. Vazhdoje Mon mos e merr me frike shko deri ne fund te tunelit ;)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Nuk eshte ide e mire. Jam i sigurt se shumica, po te kishin kete mundesi, do iknin nga vetja, madje te turperuar.
 

Zana1

Braveheart
Ndoshta shume ketu e ironizojne kete teme por jam i sigurt se sa me shume te provonin meditim aq me te vetdijshem do shpreheshin.

Hipnoza eshte dicka tjeter, ka te bej me nendijen nese mund ta quajm keshtu ne shqip. Vazhdoje Mon mos e merr me frike shko deri ne fund te tunelit ;)

Meditimi ka te beje me integrimin , asgje me teper. Ne k'te rast mund ta arrish edhe pa meditim ,sic na ndodh sic thashe edhe me lart me sy hapur apo ne gjume ( enderr ) , pra psikologjisht jo fizikisht, sic e ka shpjeguar edhe vete artikulli.

E imagjinon dot qe .. a mund te shkeputet nje cope dielli nga vete dielli pshm ? Kshu eshte edhe me trupin, dita e ndarjes/daljes vjen vetem kur te le vete trupi dmth kur arrin vdekja dhe te le trupi, k'tu behet ndarja mes energjise dhe trupit.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nuk eshte ide e mire. Jam i sigurt se shumica, po te kishin kete mundesi, do iknin nga vetja, madje te turperuar.

hahahahahaha,mire se nga trupi spo dalim :p
Po ti qe na ke Dale krejt jasht forumit e dukesh njehere ne vit.
Sben keshtu!!
 
  • Haha
Reactions: NGU

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
hahahahahaha,mire se nga trupi spo dalim :p
Po ti qe na ke Dale krejt jasht forumit e dukesh njehere ne vit.
Sben keshtu!!

Une veq nje gje di se po me mungoni shume.
 

KAON

Anëtar Aktiv
E bejme cdo nate kur flem,,vetem se kur kthehemi ne trup mbajm mend pak fragmente qe ju kemi ven emrin enderr!
 

Passion

Banned
Titulli: Te dalesh nga trupi yt eshte e mundur??

une kam nje ebook praktike per menyren se si te dalesh nga trupi,une kam arritur deri ne piken kur fillon trupi te dridhet po skam dale dot,duhet menaxhuar mire frymemarrja dhe meditimi per te shkuar ne gjendje trance


Kete lloj praktike e ndjekin ata qe aktivizojne gjendrat pineale(chakrat)ose ekzaktesisht per syrin e trete.

Nqs do kish antare qe e njohin fort mire kete pnesen e chakras ,ta dish se do ishin ne mbeshtetjen tende.

Serish mu kujtua antarja Zombi me temen syri i trete. :)
O Land

O i rrepte!
Nga je?
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Te dalesh nga trupi yt eshte e mundur??

e bisedojme neser,te jap edhe ebook nqs do,eshte italisht.e kam dhe shok ne fb ate qe ka shkruar librin,kam folur ca here.mjaftojne 2 jave stervitje per ta realizuar,une thjesht e lashe pak pas dore
Na jep kontaktin qe te msojm.si behet . Pastaj cdo dark te dalim nga trupi yn ti fusim nje xhiro te shohim personat e zemres e te rikthehemi perseri tek trupi yn .
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Pa meditim. Isha ne gjume. E dallova qe jam ne enderr dhe u perpoqa te zhohem. Sa u zgjova isha ne paralize gjumi, dmth ku nuk leviz dot asgje pervec syve. Ai eshte rasti ideal per tu shkeputur nga trupi dhe e realizova. Pasi dola pashe veten ne shtrat ne gjume.
Lali a do ma.japesh dhe mu nr e atij qe blen mall ti se e paska tmir .a seriozisht e ke ti pi me pak mall qe mos te shofesh endra me sy.mbyll.
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Porosite edhe per mu, te pushoj nje jave larg nga trupi :D
Fiks paska.pa.veten e tij, un po.dola.nga trupi i.shkoj na njeres ne krevat, pastaj dalin temat dashuri.me.fantazem :) .
 

Ragnar

Anëtar i ri
Fiks kg paska.pa.veten e tij, un po.dola.nga trupi i.shkoj na njerez ne krevat, pastaj dalin temat dashuri.me.fantazem :) .
More te kisha pushu pak se nuk po rrihet ne nje trup gjith hahahah e kisha vizitu pak Monica Bellucin qe e hangsha ata prej gishtave te kembeve deri tek kapaku i krehes :D
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
More te kisha pushu pak se nuk po rrihet ne nje trup gjith hahahah e kisha vizitu pak Monica Bellucin qe e hangsha ata prej gishtave te kembeve deri tek kapaku i krehes :D
O po.belluci , ose ndonje tjeter ska rendesi , rendesi ka te dalim e te ikim nga trupi te bredhim
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Lali a do ma.japesh dhe mu nr e atij qe blen mall ti se e paska tmir .a seriozisht e ke ti pi me pak mall qe mos te shofesh endra me sy.mbyll.
Ska nevoj per drog. Substanca qe ben te mundur kete quhet DMT dhe e prodhon truri vete ne enderra dhe kur vdes ne sasi me te madhe. Nese nuk arrin dot ta prodhosh mund ta marresh dhe si droge.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Fiks paska.pa.veten e tij, un po.dola.nga trupi i.shkoj na njeres ne krevat, pastaj dalin temat dashuri.me.fantazem :) .
?????

Ku i gjen keto dashuri me fantazma thote
 

Aleks30

Banned
Me ka ndodhur ne narkoze. Kam menduar gjithmone se ka qen thjesht nje enderr. Kam bere kerkime per kte, kishte shume njerez qe kishin patur nje eksperienc te tille
 
Top