Te cila dashuri e gjeni veten ?

AnaVie

Invisible
Meqe jeni kaq te ndjeshem ndaj dashuriqkave mendova te hap kte teme , e t’ju pyes se te cila nga kto dashuri e gjeni veten??

1) Dashuria Romantike .

Te kjo dashuri jeni ne kerkimin e shokut ideal me theksimin e bukurise fizike.

2) Dashuria Shoqerore.
Nga shoqeria kalon ne nje mardhenie per nje kohe te gjate .

3) Dashuria zoteruese.
Ne kte maredhenie ka shume xhelozi brenda.

4) Dashuri pragmatiste.
Ne kte maredhenie kenaqesia Eshte reciproke.

5) Dashuri altruiste.
Ne kte maredhenie dominon deshira per ti dhen kujdes partnerit apo partneres pa reciprocitet.


Diskutim te kendshem .?
 

MrCool

Old School.
6. Dashuria jetegjate

Kjo lloj dashurie nuk permban brenda fjale te medha, as romaticizem te theksuar, as endrra te paarritshme, as reciprocitet, as interes, as xhelozi, as shkulje flokesh apo degjim te kengeve vajtuese, por eshte e bazuar ne vepra, ne sfidimin e realitetit te ashper qe po jetojme,ne planifikime afatgjata, gjera keto te cilat zevendesojne te gjitha ato qe u permenden me lart. :p
 

AnaVie

Invisible
6. Dashuria jetegjate

Kjo lloj dashurie nuk permban brenda fjale te medha, as romaticizem te theksuar, as endrra te paarritshme, as reciprocitet, as interes, as xhelozi, as shkulje flokesh apo degjim te kengeve vajtuese, por eshte e bazuar ne vepra, ne sfidimin e realitetit te ashper qe po jetojme,ne planifikime afatgjata, gjera keto te cilat zevendesojne te gjitha ato qe u permenden me lart. :p
Mund t’ja shtojme listes me lart le lejen tende ? ?
 

AnaVie

Invisible
Shtoje nese e sheh te arsyeshme
Le te rri ashtu si Eshte . Me pelqeu shume kjo lloj menyre si u shprehe sepse gjeta tek ti fjalet qe do thoja une Nese do ishte dikush tjeter qe do e kishte hapur temen .
 

Monique

With or Without u
7. Dashuri si ta ndjesh!

Te ky target grup hyne ata qe duan dhe vleresojne njeriun per ate qe eshte. Pa pritur apo pretenduar ta ndryshojne. Pa kerkuar betime e perkushtime te zeshme. Ata qe dine te respektojne limitet e tjetrit, ata qe nuk sforcojne , qe falin ngrohtesi e dashuri sepse ja do shpirti, pa hezituar!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
7. Dashuri si ta ndjesh!

Te ky target grup hyne ata qe duan dhe vleresojne njeriun per ate qe eshte. Pa pritur apo pretenduar ta ndryshojne. Pa kerkuar betime e perkushtime te zeshme. Ata qe dine te respektojne limitet e tjetrit, ata qe nuk sforcojne , qe falin ngrohtesi e dashuri sepse ja do shpirti, pa hezituar!
+1
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
spo e lexoj fare artikullin.
Pasi gjendem te kjo qe jetoj. :p
 
Duhet patjeter qe te jete nje dashuri qe i perket vetem nje cilesimi te bere me lart?

Po ça beni keshtu o ça beni...
A limitohet dashuria?
Jooooo!
E pra mo?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
E paski nda thele - thele si mish :p une me se miri ndjehem te Dashuria, ajo leshverdha, çupa e Brahimit t'mahalles se Eperme ;)
 
Top