Surpriza e tifozëve, flamur gjigant kuqezi sot në Francë

MasteR

I'm offline
flamuri-shqiperi-zvicer.jpg

Shqiptarët në Franc do hapin flamurin gjigand, që do futet në rekordin “Gines”

Nuk ka si të mungojë flamuri Shqiptar në kampionatin Europian, por ky flamur është akoma më i veçant.

Behet fjalë për flamurin më të madhë te hapur ndonjëher në botë, gati 3 herë më i madhë se ai që u hapë ne vitin 2005 në Qemal Stafa në ndeshjen ndajë Ukrainës, ky flamur do të futet dhe në rekordin “Gines”.

Flamuri Gjigand do të hapet në qytetin e Marsej po në ditën që Kombëtarja Shqiptare do përballet me “gjelat” e Francës, 15 qershorë.

Lejen për paraqitjen e tij tifozët tashmë e kanë marrë nga shteti francez, ndërsa të angazhuar në shpalosjen e flamurit do të jenë mbi 500 persona.

Ideja e Rinor Sllovës nga Dibra e madhe, ka gjetur mjaftë perkrahje nga individit të ndryshem si dhe nga tifo grupi shqiptar “Tifozat kuq e zi” që në menyre vullnetare po punojnë në realizimin e projektit.

Permasa e Flamurit do jetë plot 10500m2, 150 metra i gjatë dhe 70 metra i gjërë

Projekti po realizohet me forcat vetanake të pjesëmarrësve dhe për punimin e tij janë shpenzuar afër 15 mijë euro.
 

Attachments

  • flamuri-shqiperi-zvicer.jpg
    flamuri-shqiperi-zvicer.jpg
    182.8 KB · Shikime: 0

Jetmira

Jetmira
V.I.P
Titulli: Surpriza e tifozëve, flamur gjigant kuqezi sot në Francë

Eh kemi tifozerin m tflakt,por ce do qe futbollistet sdin tna e shperblejn ashtu sic e meritojn tifozet
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Surpriza e tifozëve, flamur gjigant kuqezi sot në Francë

Per keto 45 min po e shperblejne me se miri

#MeTyShqiperi
 
Top