Sot mesova që....

Aki

misfit
Ka kshu teme ne forum? S'di. Eshte dhe pak e ngjashme me temen e pershtypjeve po thash ta hap, nese s'ben pastaj e bashkoni ose e fshini fare.

Tema ka te beje me ndonje kuriozitet qe keni mesuar ate dite, mund te jete shkencor, i perditshem, mund te jete dhe humor, mund dhe gjithe ta dijne po ja ju pikerisht ate dite e keni mesuar.

Ja p.sh. une sot s'kam mesuar asgje te re :D, por si shembull do tregoj nje gje qe mesova dje: nje femer shtetase e Shqiperise nuk paska te drejte kur shti kurorezim te mbaje te dy mbiemrat, o te vetin o te burrit duhet (ne Maqedoni ekziston dhe ajo mundesia e trete), e kshu.

Ju c'keni mesuar ndonje gje?
 
Edhe une dje mesova se sot duhet te jem vetvetja dhe mos i jap besim kujtedo..
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Faktikisht u be kohe qe e kam mesuar ne fakt,por e perditshmja ma rifreskon kete njohuri.
Qe e interesi ben te besh pak edhe me djallin.
 

Desa

Felix - Culpa
Edhe po nuk kuptove një fjalë të vetme në një fjali, sërish mbetesh e qeshur nga ajo që lexove.
 

Vvetoni

Larguar
Mesova se qyteti i Prizrenit me matjet e fundit ka arritur permasa te frikshme te ndotjes se ambientit.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Sot mesova qe shoku i mire nuk eshte vetem ai qe te shkruan dhe te telefonon, por edhe ai qe rralle e sheh dhe flet me te, te befason = )
 

Element

Anëtar i Respektuar
Mësova se si oqeanit pacifikë ka marrë këtë emër; fjala pacifikë ka origjinë latine : pax , pacis - paqe , qetësi. Përdorimi i fjalës pacifikë për oqeanin daton nga shek xvi ku Magelani kisht bë udhëtimet e tij dhe ishte befasuar nga qetësia e oqeanit.
 

Aki

misfit
Mësova se si oqeanit pacifikë ka marrë këtë emër; fjala pacifikë ka origjinë latine : pax , pacis - paqe , qetësi. Përdorimi i fjalës pacifikë për oqeanin daton nga shek xvi ku Magelani kisht bë udhëtimet e tij dhe ishte befasuar nga qetësia e oqeanit.

Dale se me bere kurreshtare tani. Nga cila ane ka udhetuar Magelani per atje? Ska fare tsunami e uragane atje, po ketij duke marre parasysh sa e gjate ka qene rruga si asgje nuk ka pare ky?
 
Top