Sondazh per zgjedhjet parlamentare ne Shqiperi

Per cilen parti do te votoni(t) ne zgjedhjet parlamentare te Prillit?

 • Partia Socialiste

  Votat: 10 20.8%
 • Partia Demokratike

  Votat: 19 39.6%
 • Levizja Socialiste per Integrim

  Votat: 0 0.0%
 • Partia Republikane

  Votat: 0 0.0%
 • Partia Agrare

  Votat: 0 0.0%
 • Partia Social Demokrate

  Votat: 0 0.0%
 • Partia e Bashkimit per te Drejtat e Njeriut

  Votat: 1 2.1%
 • Parti tjeter

  Votat: 3 6.3%
 • Do bojkotoj zgjedhjet

  Votat: 15 31.3%

 • Totali i votuesve
  48

Rinaa

mjau
ashtu eshte vertete , per ata qe do fitojn ishalla nuk shiten si kta tjeret por te bejne dicka te mire per Shqiptaret , ndryshe karma do ti kapi nje dite .
 

MrCool

Old School.
ashtu eshte vertete , per ata qe do fitojn ishalla nuk shiten si kta tjeret por te bejne dicka te mire per Shqiptaret , ndryshe karma do ti kapi nje dite .

E c'rendesi ka nese i kap apo jo karma nese demi i tyre eshte i madh per popullin??
 

Baboon

12... forget about it!
Kjo puna t'shitmes votes eshte bo psikologjike jo se njerzit jan aq drit shkurter sado fukarej qofshin.
Por mendojne që gjithsesi edhe komshiu do e shesi...
 

Monique

With or Without u
Bejme moral per ndergjegjesim te individit , kur nderkohe individit i ka ardh atje ku smban me.
bejme moral se nese bojkotojme skemi te drejte ti kerkojme llogari atyre qe do vijne ne pushtet...he mos e tallni meneren kaq keq
Pse deri sot qe kemi votuar ,kujt dreqin i kemi kerku llogari?
Leri hipokrizite dhe keto morale bajate , sepse jemi te vetdijshem si funksionon.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Erdha vetem per te thene se voten time do tja jap ketij binomi legjendar, dhe jo vetem une por gjith Shqipetaret e ndershem e punetor, do te hapin rrugen per keta ...
32B1C587-FD6D-4DE0-A7CA-5D06114E9754.jpeg

...per ti çuar ne ferr!


Ps. Shtoni Vetvendosjen ne liste.
 
Debate kontruktive per programet , arritjet e cilesdo Parti qofte do beni apo jo?
Jo parulla, jo slogane, por fakte, cdo gje argumentuar me fakte!
Ne "zona gri" e elektoratit presim te iluminohemi e te vendosim pastaj ke te votojme
 

ilia spiro

Anëtar i ri
OK, me tregoni njerin me evropian dhe te civilizuar se Rama dhe stafi i tij. Femra ka marre vendin e vet te merituar, etj., etj., .. ka shume argumenti i votimit tim
 
Kta qe bojkotojne...deri me 25 prill duhet ta ndajne mendjen ?
Zakonisht, perafersisht gjysma e popullsise bojkoton per nje arsye ose nje tjeter.
Llogarit qe 20% e popullsise jane elektorat gri, pra duan por nuk ja mbush mendjen askush qe te votojne.
Nuk eshte problemi te bojkotuesit por te alternativat qe kemi ne zgjedhje.
Nuk mjafton te thuash -Rama hajdut, Rama korrupsion, Rama i paafte(gjera qe i dime), duhet ti japesh mundesine ketij populli qe te shpresoje, duhet te zgjosh SHPRESEN se ky vend mund te behet dhe fatkeqesisht askush nuk e ofron diçka te tille.

Une kam kujtese elefanti, qeverisjen e Rames e kam te fresket por nuk harroj as qeverisjen e atyre qe kerkojne ROTACION, jo NDRYSHIM, e theksoj, duan ROTACION e jo NDRYSHIM.
Une personalisht nese do me jepej mundesia te votoja NDRYSHIMIN do e beja pa me te voglen medyshje.
 

Lucifer

Listening to a liar is like drinking warm water.
Zakonisht, perafersisht gjysma e popullsise bojkoton per nje arsye ose nje tjeter.
Llogarit qe 20% e popullsise jane elektorat gri, pra duan por nuk ja mbush mendjen askush qe te votojne.
Nuk eshte problemi te bojkotuesit por te alternativat qe kemi ne zgjedhje.
Nuk mjafton te thuash -Rama hajdut, Rama korrupsion, Rama i paafte(gjera qe i dime), duhet ti japesh mundesine ketij populli qe te shpresoje, duhet te zgjosh SHPRESEN se ky vend mund te behet dhe fatkeqesisht askush nuk e ofron diçka te tille.

Une kam kujtese elefanti, qeverisjen e Rames e kam te fresket por nuk harroj as qeverisjen e atyre qe kerkojne ROTACION, jo NDRYSHIM, e theksoj, duan ROTACION e jo NDRYSHIM.
Une personalisht nese do me jepej mundesia te votoja NDRYSHIMIN do e beja pa me te voglen medyshje.
Jam dakort me gjithcka thua,mgjth per te pasur ndryshim dhe jo thjeshte rotacion,duhet dhe ne te behemo me te ndjeshem dhe reagues ndaj gjithckaje ndodh.Po te shohim vendet rreth e qark nesh qeverite po nderrohen cdo dy vjet.
Rotacion apo ndryshim, "uji po nuk u nderrua qelbet".
 

Katil

Antarë i Respektuar
Kush na qenka ky/kjo minoritari/ja vogël
 
Top